Oslavy Svátku práce v Chramostech

datum: 01.05.2012
autor: HS

Tradiční oslava Prvního máje – Svátku práce, proběhla v Chramostech za spoluúčasti „soudruhů“ z Břekovy Lhoty a zástupců Tělovýchovné jednoty Kobra ze Sedlčan.

Přihlížející davy diváků i desítky účastníků potěšilo vystoupení Poupat ze Lhoty, která předvedla spartakiádní vystoupení za doprovodu hudby a zpěvu Michala Davida, Pavla Horňáka a Markéty Muchové.

Následoval krátký projev a pak se průvod vydal na cestu obcí, kde jeho účastníci provedli inspekci prvomájové výzdoby spoluobčanů.

Po návratu k hlavní tribuně byla oslava oficiálně ukončena a propuklo všeobecné veselí, které nezkalil ani fakt, že se přítomnému tankistovi ztratil tank.

Drobným stínem oslav tak zůstala pouze skutečnost, že pořadatelům v rámci nočních příprav uniklo, že jim někdo (zhruba v jednu hodinu v noci) poráží sekerou čerstvě postavenou májku.