Osamělé lásky nebyly v Počepicích osamělé

datum: 10.02.2019
autor: -hč-

POČEPICE První písemná zmínka o obci je datována do roku 1219, obec tedy letos slaví 800. narozeniny. Během celého roku se konají různé kulturní a sportovní akce na oslavu tohoto významného výročí. Jednou z nich byla i přednáška Zdeňka Koláře o cestování nazvaná Osamělé lásky, jež se uskutečnila v pátečním podvečeru 8. února.

Původně se beseda měla konat v počepické knihovně, ale pro velký počet zájemců musela být přesunuta do zasedací místnosti obecního úřadu. Chvíli po sedmé hodině bylo naplněno očekávání návštěvníků a poutavé povídání, doplněné nádhernými fotografiemi přírody, zvířat a přírodních útvarů, zaujalo snad každého návštěvníka od dětí školkového věku, až po ty dříve narozené. Účastníci besedy postupně navštívili několik kontinentů, objevili skrytá zákoutí a mohli obdivovat jejich krásu a majestátnost. A proč zrovna Osamělé lásky? Každé místo, které člověk navštíví, se mu nějakým způsobem zapíše do srdce. Bohužel, některá z nich pomalu ztrácejí svoje kouzlo úměrně s rostoucím počtem turistů.

Přednášku zakončila její organizátorka Olga Kymlová předáním pamětního hrnku a plakety, které Počepice vyrobily speciálně pro tento slavnostní rok.