Internetové noviny pro Střední Povltaví

Opilí mladíci nabourali hned dvakrát

datum: 20.08.2012
autor: KL

V sobotu 18. srpna došlo v Pražské ulici v Neveklově, po osmé hodině ranní, ke kuriózní dopravní nehodě.

Řidič osobního vozidla Citroen Xantia jel po silnici ve směru od Nové Živohoště na Tloskov. Na křižovatce se silnicí II/105 odbočil doleva, podél kapličky uprostřed křižovatky, a následně vjel vlevo mimo vozovku, kde čelně narazil do zdi a dřevěných vrat domu.

 

Po nárazu z vozidla vyskočili tři kluci, kteří z místa nehody utekli.

 

Přivolanou hlídkou policie byli zadrženi v obci Tloskov a při kontrole bylo zjištěno, že se jedná o mladíky narozené v letech 1993, 1994 a 1995.

 

Jelikož se k řízení vozidla nikdo nedoznával, byla u všech provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem (od 1,42 po 2,12 promile alkoholu). Všichni zajištění byli vyzváni k lékařskému vyšetření s odběrem krve, kterému se podrobili v benešovské nemocnici.

 

Na místo nehody byl přivolán technik SKPV Benešov k zajištění biologických a chemických stop.

 

Ohledáním levého boku havarovaného vozidla bylo zjištěno poškození od nárazu do vzrostlého stromu. K tomu se doznal mladík nar. 1994, který uvedl, že při jízdě s vozidlem z Nové Živohošti na Neveklov, cca 100m před křižovatkou na Krchleby, vyjel mimo vozovku, kde narazil do kmene vzrostlé lípy.

 

Auto pak z příkopu vytáhli a v další jízdě do Neveklova měl pokračovat mladík nar. 1993, který však řízení vozidla a následnou havárii (náraz do domu) popírá.

 

Způsobená škoda činí zhruba 31 tisíc Kč.

 

ZDROJ: nprap. Diana Škvorová, Policie ČR Benešov

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook