Ohlédnutí za srpnovým derby Chlum – Příčovy

datum: 12.09.2013
autor: Petr Pištěk

V sobotu 3. srpna se potřetí sešli zástupci sousedících obcí Chlumu (Nalžovic) a Příčov, aby v nalžovickém zámeckém parku znovu změřili síly v různých disciplínách.

Začalo se tradičně fotbalem, nejprve dospělým. Příčovy se ujaly vedení 2:0, ale v závěru nechaly soupeře srovnat. První bod se jim povedlo uhájit až v penaltovém rozstřelu. Novinkou bylo Trabant rally – vůz poháněný lidskou silou dotlačili do cíle dříve Příčovští. V následující hře fotbal-děti se Příčovům nepovedlo poskládat tým a Chlum si tak připsal kontumační bod.

nohejbale domácí většinou září, tentokrát vítězí 2:1 na zápasy. Triumfem v ping-pongu přetahují domácí vedení na svou stranu. Příčovy překvapí ve střelbě na špalíčky a na balónky. Je vyrovnáno 3:3.

Žolík (3 body místo jednoho) dávají hosté na karetní hru Prší. A povede se! Rázem Chlum prohrává o tři bodíky. Povede se mu snížit ve florbale a následně v ostře sledované a atraktivní pivní štafetě. Nejprve famózně zvítězí muži z Příčov, na což úspěšně zareagují místní ženy. Rozhodne se v letošní novince – limo štafeta dětí. Dohodne se kompromis, velké děti velké kelímky, malé děti malé. A domácí špunti jsou rychlejší!

Autokros nás zavede znovu na závodní trať. Tentokrát je to běh dvojic navlečených v papírové krabici. Chlum nasazuje žolíka a vítězí. Přesouváme se na hřiště, kde nás čeká rodinná štafeta, při které se žena obleče do připravených svršků, pomůže obléci i muže, a ten ji pak proveze na trakaři po vytyčené trati. Rychlejší je dvojice z Chlumu.

Dvě disciplíny domácí ruší pro nedostatek času. Veselá podívaná je hasičský retro zásah. V akci jsou opět dva smíšené páry a legrační módní doplňky. Rychlejší sestřik mají soutěžící z modrého týmu, tedy z Příčov.

Před námi je poslední „královská“ disciplína přetahování lanem. Stav je 9:7 pro Chlum. Je vyhlášena tříbodová odměna a pro spravedlivý průběh zakázána obuv. Děti, ženy, muži. Všichni mají tři pokusy. Již po prvních dvou kategoriích je o vítězi celého Derby rozhodnuto. Náplastí útěchy pro Příčovy je aspoň závěrečný triumf mužů.

Moderátor Roman Bouček pak předá kapitánu Příčov znovu jen demižón vína za druhé místo. A na putovní pohár přibude třetí štítek s nápisem Nalžovice (nebo Chlum), ač si starostka Nalžovic Jana Pšeničková podle svých slov přála vítězství Příčov, aby je to prý nepřestalo bavit. Letos to nevyšlo, tak napřesrok!

Přetahování - muži

Pivní štafeta - muži