Obec Solenice hostila návštěvu z Německa

datum: 30.11.2012
autor: Jan Mátl

Na přelomu října a listopadu proběhlo druhé setkání v rámci projektu Comenius Regio, tentokrát v České republice.

Ve čtvrtek 1. listopadu byla výprava přijata na Krajském úřadu a starosta obce Solenic, Jan Mátl, představil úřadující hejtmance středočeského kraje, Zuzaně Moravčíkové, projekt „Výchova k odpovědnosti za člověka a jeho životní prostředí v mladším školním věku“.

V pátek česká strana uspořádala pro německé partnery exkurzi v elektrárně Orlík. Dalším bodem programu byla návštěva mateřské školky a základní školy Solenice. Děti mateřské školky pro návštěvníky vyrobili dekorace s podzimními motivy a děti základní školy předvedli své znalosti anglického jazyka.

Při návštěvě informačního centra ČEZ shlédli, mimo jiné, němečtí kolegové dokument o povodních z roku 2002, neboť tématem projektu je i voda jako živel.

Ačkoliv jsou oba regiony od sebe vzdáleny více než 600 kilometrů, při vzájemné diskusi její účastníci zjistili, že je trápí stejné potíže jako například přirozený úbytek obyvatel, nezaměstnanost a ekonomické problémy.

Zapojení do tohoto projektu je pro všechny partnery přínosné, protože mimo přenosu zkušeností a inovací nám pomáhá uvědomit si, že spousty věcí se dělají v obou zemích stejně.

Bližší informace k projektu Comenius Regio najdete v předchozím článku:

Obec Solenice obdržela grant EU Comenius Regio