Internetové noviny pro Střední Povltaví

Nuda v Brně? Rozhodně ne! Ženy z Rugby clubu Sedlčany živí naději na udržení v 1. sérii

datum: 09.05.2017
autor: Karel Bárta

BRNO V sobotu 6. května se hráčky RC Sedlčany vydaly spolu s trenérem Lukášem Hrmou a realizačním týmem vlakem z Prahy do jihomoravské metropole. Některé hráčky kvůli tomu musely vstávat hodně brzy ráno, ale cesta vlakem je nyní vůči situaci na dálnici D1 jedním z nejlepších řešení.

Před zahájením zápasů třetího turnaje 1. série tzv. „sedmičkového“ ragby žen přinesl do kabiny trenér Lukáš Hrma dívkám málo povzbudivou zprávu – v tomto turnaji, stejně tak jako i v dalších do konce sezony (po turnaji v Brně zbývá odehrát ještě čtyři turnaje), musí Sedlčany bezpodmínečně brát body za lepší umístění, než jen bod za poslední šesté místo, jinak je téměř jistý sestup do nižší soutěže.

Sedlčany se tentokrát nepotýkaly s marodkou a zraněními hráček, takže na turnaj dorazily v plné sestavě a dvě hráčky byly k dispozici na střídání, což se v zápasech vždy hodí. Rozlosování určilo v základní části Sedlčanům dva silné soupeře, jednak domácí tým RC Dragon Brno a sestavou nadupaný tým RC Tatra Smíchov B. Děvčata ze Sedlčan šla do obou utkání naplno, skvělou hrou nedovolila soupeřům příliš vyniknout. Bohužel s Brnem chyběla koncovka a domácí hráčky po dvou položených pětkách Sedlčany dokázaly uhrát. Ve druhém zápase s béčkem žen z Tatry Smíchov rozhodně neudělaly hráčky Sedlčan žádnou ostudu. Bojovaly velice přesvědčivě, ale Tatra přesto jako první položila dvě pětky a jednou se jim podařilo také prokopnout za dva body přesně mířenou konverzí do „háčka“, takže situace nevypadala pro Sedlčany vůbec dobře. Chybami hráček Tatry se ale dokázaly prosadit i Sedlčany a rovněž položily soupeřkám dvě pětky. Prokopnout „háčko“ se ale bohužel ani jednou nezdařilo a na položení vítězné pětky už sedlčanskému výběru nezbýval čas.

Závěrečný boj o konečné páté místo v turnaji přinesl Sedlčanům soupeřky z RC České Budějovice, což je zároveň klub, který se, stejně jako Sedlčany, rve o každý bod kvůli možnému sestupu. Trenér Sedlčan Lukáš Hrma svoje svěřenkyně před tímto důležitým zápasem hodně nabudil a byla na něm znát nervozita. Hráčky Sedlčan si samozřejmě uvědomovaly vážnost situace. Perfektním výkonem dokázaly porazit své soupeřky z Českých Budějovic v poměru 26:14. Sedlčany si tak z Brna odvezly důležité 3 body do tabulky a o pár bodů stáhly náskok na své soupeřky z Českých Budějovic.

K turnaji se vyjádřil trenér děvčat Lukáš Hrma: „Hrozně mě mrzí ta prohra s Tatrou o dva body, ale nedá se nic dělat, takový je sport. Nakonec dobré body za páté místo, bez toho už mohlo dojít na loučení s 1. sérií, což by nebyla dobrá motivace pro zbývající turnaje. Máme rozhodně o co hrát. Po dnešním výkonu je jasné, že holky dokážou potrápit i silné soupeře a byla by myslím škoda, kdybychom spadli o soutěž níž, zápasy jsou teď dost vyrovnané, není tam propastný výkonnostní rozdíl. Věřím holkám, že se o udržení porvou s maximálním nasazením jako dnes v Brně. Skutečně jsem i přes dvě prohry naprosto spokojen s herním výkonem celého týmu. Příště se určitě i na nás usměje v koncovkách více štěstí. Holky makají skvěle a zaslouží si výhry.“

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook