Internetové noviny pro Střední Povltaví

Netopýří noc na zámku Dobříš

datum: 24.07.2013
autor: Jitka Kocíková, Ochrana fauny ČR

Evropské země, které se připojily k Dohodě o ochraně populací evropských netopýrů, pořádají každoročně koncem srpna přednášku pod širým nebem. V letošním roce se jí můžete zúčastnit na zámku Dobříš.

 

Netopýr je létající savec se sametovou srstí, drobnými ostrými zoubky a nevidomýma korálkovýma očima. Jeho výrazná odlišnost od všech ostatních živočišných druhů, zejména způsob jeho orientace v prostoru sluchem, způsobuje jeho tajuplnost, vzbuzuje obavy či naopak zájem a lásku jeho ochránců.

 

Evropské země, které se připojily k Dohodě o ochraně populací evropských netopýrů, pořádají každoročně koncem srpna přednášku pod širým nebem, kde mají zájemci z řad veřejnosti možnost seznámit se s těmito více než zajímavými tvory, jejich ochranou a dalšími poznatky z netopýřího života.

 

Letošní rok si Vás dovoluje Ochrana fauny ČR pozvat na Evropskou noc s  netopýry do anglického parku zámku Dobříš u Příbrami, kde můžete 23. srpna strávit páteční podvečer v příjemné společnosti nejen netopýrů, ale také samozřejmě s  odborníkem z řad České společnosti pro jejich ochranu.

 

V 18 hodin uvítáme především dětské návštěvníky, bude pro ně připravena krátká naučná stezka parkem, v 19 hodin se přesuneme k zámeckým voliérám, kde se seznámíme s jejich novými obyvateli z ptačí říše. Představí nám je zakladatel neziskové organizace Ochrana fauny ČR, její nynější předseda pan Pavel Křížek. Posléze začne krátká přednáška odborníka na téma netopýři a nebudou chybět ani živí zástupci k prohlédnutí z blízka. Dozvíme se mimo jiné, které druhy netopýrů žijí v naší oblasti, či který druh obývá přímo zámek Dobříš.

 

Po předpokládaném západu slunce, přibližně ve 20:15, se pustíme do pozorování netopýrů s ultrazvukovým detektorem. Všem návštěvníkům doporučujeme si vzít baterku s sebou!

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie