Nespeky derby nezvládly a dohrávaly v devíti

datum: 26.04.2012
autor: Karel Pištěk

Nespeky – Ve fotbalové I. B třídě nastoupily v okresním derby druhé Nespeky proti šestému Sedlci-Prčice. Domácí hráči zápas nezvládli, navíc dohrávali v devíti bez vyloučených útočníků Maršouna a T. Rosenvalda. Sedleckoprčičtí brali všechny body.

NESPEKY – SEDLEC-PRČICE 0:2 V okresním derby měli hosté v úvodu více míč na kopačkách, ale Králíček gólovou hlavičku vyrazil. Po dvaceti minutách se hra vyrovnala a Kalenda se prezentoval ranou těsně vedle hostující branky.

Chvíli po přestávce měl šanci domácí Kalenda, ale lob přes brankáře Ryšavého skončil mimo brankové tyče. A tak první udeřili hosté, když Tomáš Pištěk z hranice šestnáctky nedal Králíčkovi šanci. O chvíli později mohli domácí vyrovnat, ale Kalenda pálil z šestnáctky těsně vedle, střelu osamoceného K. Kulhavého vykopl Ryšavý nohou a poradil si i s ranou Myslivce. Hosté ale jen nebránili, hráli aktivně a hlavička Polidara šla těsně vedle. V 86. minutě přišlo rozhodnutí, když Marcel Nousek upravil na 0:2. Kaňkou utkání byla dvě vyloučení domácích hráčů, Maršoun musel pod sprchy za úder loktem do Jelena a Tomáš Rosenvald inkasoval druhou žlutou a následně červenou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Branky: 62. T. Pištěk, 86. Marcel Nousek. Rozhodčí: Říha. Poločas: 0:0. ČK: Maršoun, T. Rosenvald (oba N). Diváci: 80.

Nespeky: Králíček – Párys, Pavlík, Burian, Fleischhans (68. V. Kulhavý) – Kadeřábek (85. Sysel), Kalenda (76. Matyášek), K. Kulhavý, Myslivec – T. Rosenvald, Maršoun.

Sedlec-Prčice: Ryšavý – Polidar, Jelen, Milan Nousek, Hedvik – Sedláček, L. Pištěk – Mára (Kobliha), Růzha (Kotva), T. Pištěk (Kabíček) – Marcel Nousek.

Petr Novotný, Nespeky (Nespeky – Sedlec-Prčice 0:2): „Měl jsem velké problémy se složením mužstva, kdy mi k dlouhodobě zraněnému Nachtmanovi chyběli další tři hráči základní sestavy, což se projevilo na naší hře. Sedlec má dobré mladé hráče, kteří byli u míče daleko dříve a my jsme zaostávali. Po dvaceti minutách se s hra srovnala a hrál se vyrovnaný zápas. Ve druhém poločase jsme mohli jít Kalendou do vedení, ale místo toho jsme dostali branku. Poté jsme měli tlak, mohli i vyrovnat, ale tutovky Kalenda a Kamil Kulhavý neproměnili. Následně přišlo oprávněné vyloučení Maršouna a druhé vyloučení Tomáše Rosenvalda, které ale bylo nesmyslem. Jsem zklamán, ale musíme se z toho oklepat a každopádně jet do Chotýšan s jasným cílem vyhrát. “

Miroslav Rybka, Sedlec-Prčice: „Vyhráli jsme zaslouženě, protože jsme byli ve všech směrech lepší – měli jsme míč, dodržovali taktiku, bojovali, prostě kluci hráli opravdu dobře. Nespeky měly jen jednu šanci za stavu 1:0, kdy hráč přehazoval našeho brankáře a netrefil branku. Vyloučení byly správné. Maršoun dal zbytečně loktem Jelenovi a při druhém filmoval Rosenvald desítku a měl již žlutou kartu.“