Na letní teploty si ještě počkáme

datum: 23.05.2013
autor: pf

Kde jsou ty doby, kdy jsme se v tomto čase už dávno koupali. Tedy v řece. Rosničky praví, že se snad ohřejem až od poloviny příštího týdne. Kotlík nekotlík, už mám uhlí pod střechou.

Láska začíná tím, že se člověk cítí osamocený, a končí tím, že člověk touží být osamocený. (A.Tolstoj)

Naše území bude ovlivňovat tlaková níže nad východní Evropou.

Počasí v noci páteční. Oblačno až polojasno, od jihozápadu k ránu postupně až zataženo a místy občasný déšť. Nejnižší noční teploty 7 až 4 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s. Pátek přes den. Oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, zejména v jihozápadní části regionu. Nejvyšší denní teploty 13 až 16 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

Situace: Kolem tlakové níže nad Baltským mořem k nám bude proudit od severozápadu studený a vlhký vzduch.

Předpověď na sobotu. Bude zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 7 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 15 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s, se postupně změní na jihozápadní.

V neděli se očekává oblačno až polojasno, ojediněle déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 7 až 4 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 13 až 16 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

Jak to mají šikovně popsané. Všimli jste si? V pátek bude déšť a přeháňky místy, v sobotu občas a v neděli ojediněle. Ta čeština..... Jestli se hodláte v sobotu vypravit na masový cyklovýšlap, šťastnou cestu.

Starosti jsou jako naše děti - za pečlivého ošetřování zdárně rostou. (Anglické rčení)