Internetové noviny pro Střední Povltaví

Na 1. ZŠ Sedlčany "zdravě jedli a sportovali"

datum: 02.06.2017
autor: -red-

Dne 22. května se na druhém stupni 1. ZŠ Sedlčany uskutečnil projekt, který nesl název "Zdravá výživa a sport". Všichni žáci se rozdělili do 18 skupin a velká akce mohla začít. Skupiny se hemžily po škole a přemísťovaly se podle předem vypracovaného časového harmonogramu z jednoho stanoviště na druhé. Každý vyučující měl na svém stanovišti připravené zajímavé úkoly, které se týkaly zdraví, zdravé výživy nebo pohybových aktivit.

Myslíme si, že jsme se na žádném z nich nenudili. Bavili jsme se například při skákání přes švihadlo, při poznávání mořských plodů či při určování národních nápojů. Ale zábava i dobrá atmosféra panovala na každém stanovišti. Nám osobně se nejvíce líbilo na stanovišti u paní učitelky Tomáškové, kde jsme měli za úkol do 10 minut secvičit taneční choreografii a na závěr ji zatančit.

 

Celý tento skvělý projekt byl zakončen vyhlášením vítězných skupin v tělocvičně. První tři vítězné skupiny nebyly daleko od získání maximálního počtu 180 bodů. Ale nejen ony, i všichni další zúčastnění žáci si odnesli malou sladkou, ale zdravou odměnu, kterou věnoval školní parlament. Myslíme, že to byl velmi vydařený projekt a za rok by naši učitelé mohli opět uspořádat podobný.

 

Martin Jirák, Karel Michálek, 1. ZŠ Sedlčany 9.A

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie