Internetové noviny pro Střední Povltaví

Mladí fotbalisté vybojovali na mezinárodním turnaji páté místo

datum: 29.06.2016
autor: Josef Hrma

HOLICE V neděli 26. června se starší žáci fotbalového oddílu Tatranu Sedlčany vrátili z Holic v Čechách, kde se zúčastnili 46. ročníku Viktoria Cupu, dvoudenního mezinárodního turnaje hráčů narozených v roce 2001.

Naše město reprezentovali Radim Bareš, Martin Barták, Jan Beňo, Patrik Brejla, Lukáš Dřevojan, Matěj Habart, Jan Chocholoušek, Martin Jirák, Marek Kaňka, Jakub Kouklík, Ondřej Novotný, Vít Procházka, Matěj Sochůrek a Kryštof Žižka.

Sobota patřila bojům ve skupinách, do kterých bylo rozděleno čtrnáct účastníků. My jsme byli v Albrechticích, kde jsme ve vedru odehráli čtyři zápasy. Postupně jsme porazili západoslovenský Hlohovec 2:0, chorvatský Proložac 1:0, českou Doubravku 5:0 a pouze v posledním utkání jsme po vyčerpávajícím boji prohráli 1:2 s Náchodem A, jenž se stal vítězem turnaje. Po těchto výsledcích jsme postoupili z druhého místa do nedělních fi nálových bojů, které probíhaly ve sportovním areálu v Holicích.

V neděli ráno jsme měli naplánovaný první duel vyřazovací fi nálové části, čekali nás kluci z Náchoda B. Bohužel tento klíčový zápas jsme prohráli 0:2, což byl náš nejhorší turnajový výsledek. Před obědem jsme ještě sehráli náročné utkání s polským klubem Strzelce Opolskie, porazili jsme jej 1:0. Pak nás čekal poslední zápas, utkání o páté místo s východoslovenským Medzevem. Pět minut před koncem se nám podařilo vyrovnat, ještě jsme posílili útok a zvýšili tlak. Minutu před koncem Slováci zastavili náš útok jen faulem a proměněnou penaltou jsme zvítězili.

V silné mezinárodní konkurenci jsme vybojovali celkové páté místo ze 14 týmů, o našich dvanáct branek se podělili Habart (6), Barták (4) a Kouklík (2).