Internetové noviny pro Střední Povltaví

Medardova kápě, čtyřicet dní kape

datum: 06.06.2013
autor: pf

V sobotu máme svatého Medarda. Co nás čeká je nasnadě. Že tohle počasí není úplně běžný? Ale ani vyjímečný? Ne, je strašný.

Když se po dvou sychravých, deštivých dnech vzbudíš do krásného, sluncem zalitého rána, je stoprocentně pondělí. Myslím, že tohle už neplatí.

 

Na konec týdně, tedy na pátek, očekáváme většinou oblačno, během dne na většině území přeháňky, místy bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Večer ustávání srážek a částečné zmenšování oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 19 až 22 °C. Slabý severní až severovýchodní vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

 

UPOZORNĚNÍ: v bouřkách se ojediněle vyskytnou i intenzivní srážky.

Situace: Nad střední Evropou se bude zpočátku udržovat nevýrazné tlakové pole. V neděli se bude do Čech od jihozápadu přibližovat tlaková níže.

 

Předpověď na sobotu : Oblačno, přechodně polojasno, zpočátku ojediněle, postupně místy přeháňky nebo bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 13 až 10 °C, nejvyšší denní 20 až 23 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

 

UPOZORNĚNÍ: V bouřkách se ojediněle vyskytnou lokální intenzivní srážky

 

V neděli bude převážně oblačno, zpočátku ojediněle přeháňky, odpoledne a večer na většině území přeháňky, místy bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 13 až 10 °C, nejvyšší denní teploty 21 až 24 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

 

UPOZORNĚNÍ: V bouřkách se ojediněle vyskytnou lokální intenzivní srážky

 

Usínal jsem s pocitem, že je celý svět v prdeli. Když jsem se ráno probudil, tak jsem měl ten pocit dál. Asi neumím spát. (J.Werich)

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook