Masový vrah vyhrožoval na sedlčanském sídlišti

datum: 14.05.2012
autor: HS

Dne 8. května v 18:57 hodin byla hlídka strážníků Městské policie Sedlčany přivolána do ulice Na Severním sídlišti.

Předmětem oznámení byly výhrůžky zanedbaného muže v parčíku u komína. Ten vyhrožoval kolemjdoucím obyvatelům sídliště smrtí. Zazněla např. slova: "Mám vytipováno pět lidí, které dneska zabiju a tu partu dětí už jsem pobil".

Strážníci po příjezdu na místo celou záležitost nepodcenili a přesto, že muž odpovídající popisu oznamovatele se už na místě nebyl, nalezli jej po krátkém pátrání v okolí.

Nutno říci, že od první chvíle setkání, bylo jednání muže velmi agresivní a obyvatelé sídliště si brzy povšimli hlasitého křiku a urážek ve směru ke strážníkům. Zanedlouho se shromáždilo v okolí neobvyklé množství lidí.

Negativní dechová zkouška na alkohol, agresivní jednání a bojovný postoj, který muž zaujal, strážníkům napověděly, že je muž zřejmě psychicky nemocen. Na místo tak byla přivolána záchranná zdravotní služba, jejíž lékař situaci vyhodnotil a rozhodl na místě o převozu muže na vyšetření do příbramské nemocnice za přítomnosti městského strážníka.

ZDROJ: Petr Krch, velitel Městské policie Sedlčany