Martinické cyklotoulky s družebním nádechem

datum: 17.06.2013
autor: František Vávra

Starosta obce Jesenice Miloslav Hrazánek odstartoval v sobotu 15. června  z obecního parku v Jesenici 6. ročník MARTINICE TOUR cyklotoulařů z osad s názvem Martinice.

MARTINICE - osada obce Jesenice a MARTINICE - osada města Votice.

Pro osadní týmy a jejich přátele připravil pohodový cyklovýlet „na míru“ po malých silničkách a cyklostezkách.

První cyklokilometry vedly přes osadu Martinice do ski areálu Monínec. I když zde skončila zimní sezóna, dohodl výjezd 35 účastníků čtyřsedadlovou lanovkou. A tak největší stoupání na trase překonali bez fyzické zátěže a „odpočatí“ sjížděli z Cunkova do jihočeského kraje.

Pro jednotlivá zastavení na trase zvolil „zoo menu“. Na Cunkově navštívili farmu s chovem majestátních bizonů a huculských koní. V Novém Kostelci jelení farmu a v Dolním Dobřejově chovnou stanici koně Převalského. Je zážitek vidět vzácná zvířata zblízka.

Na malebné zřícenině hradu Borotín zajistil servisní obědové “prostřeno“. Pomocí této mobilní hospodské finty si nemusel každý účastník přibalit na cestu svůj osobní „obědový balíček“.

Za zmínku stojí romantické zastavení na rozcestí Větrov s dalekými výhledy do kraje.

Po návratu zpět do Jesenice se konala sešlost osadníků - cyklotoulařů ve venkovním společenském zařízení s krbem. Na pořad se dostalo pohoštění a nescházelo hodnocení společně prožitého dne na kolech a plánování dalšího ročníku osadního cykloputování.

Zde je pro Vás návod jak si můžete naplánovat a užít cyklistický výlet.

Stačí si jen vybrat přátele, zorganizovat setkání, naplánovat trasu, která bude odpovídat vašemu věku a kondici.

Jste-li nadšenci do cyklistiky, přijdete si na své!

Projezděte desítky kilometrů pohodových cyklotras ve svém okolí!

Foto: František Vávra, Miloslav Hrazánek