Internetové noviny pro Střední Povltaví

Lídr z Poříčí obral o body Sedlec-Prčice

datum: 30.04.2012
autor: Karel Pištěk

Sedlec-Prčice – Ve fotbalové I. B třídě prohrál Sedlec-Prčice v nervózním okresním derby s lídrem tabulky z Poříčí nad Sázavou

Za opravdu krásného počasí se odehrálo 19. kolo krajské I.B třídy. V něm mužstvo Sedlce-Prčice nastoupilo proti lídru tabulky z Poříčí nad Sázavou. Ten ovšem na našem hřišti nepředvedl výkon, na který by mohl být hrdý.

Celý zápas měl domácí tým převahu, ale v zakončení se mu nedařilo. Střelu Růzhy po nahrávce Marcela Nouska zastavilo břevno a ránu Tomáše Pištěka kryl hostující golman. Po dvaceti minutách pak publikum získalo přesvědčení, že otěže utkání vzali pevně do ruky muži v černém.

Centr Růzhy skončil na hlavě Marcela Nouska, který s přehledem zakončil do sítě. Gól ovšem neplatil pro odpískané překročení míče brankové čáry při centru. Je na zvážení, jak to mohl pomezní vidět, když stál nejméně deset metrů od brankové čáry. I poté se zdálo, jako by rozhodčí pískali domácím fauly jen okolo půlky, kdežto hostům přisuzovali trestné kopy přesně kolem vápna. Ze dvou takových standardek hosté udeřili a do kabin se odcházelo za stavu 0:2.

Ve druhé půli hosté z Poříčí především odkopávali míče, jak nejdále to šlo, všemožně polehávali a zdržovali. Vrcholem bylo jejich střídání, kdy po minutové cestě golmana pro balon se teprve na jejím konci rozhodčí rozhodl, že povolí hostům střídat a to ještě hostující vedoucí ani neměl připravenou světelnou tabuli.

Nutno přiznat, že domácí tým měl stálou převahu, ze které ovšem mnoho šancí nebylo, kromě pár střel z uctivé vzdálenosti. V 75. minutě se přece jen na domácí usmálo štěstí, když průnik Máry zakončil z otočky Marcel Nousek. Poté se ovšem už skoro nehrálo, díky zmiňovaným střídáním, poleháváním na trávníku apod.

V samém závěru se ještě dostal do stoprocentní šance Tomáš Pištěk, ale centr Hedvíka trefil pouze do nohy brankáře hostí. Když potom patičku Milana Nouska odkopával obránce z brankové čáry, brali všechny body hosté.

Příští týden odjíždí fotbalisté Sokolu Sedlec-Prčice k dalšímu utkání do Jesenice.