Internetové noviny pro Střední Povltaví

Leknutí bylo zatím naštěstí zbytečné

datum: 17.12.2020
autor: Vladimír Roškot

Při posledních doplňujících volbách Rady České televize vzbudilo pozornost, když předseda sněmovního volebního výboru Stanislav Berkovec (nyní již bývalý) informoval vládní poslance o vztahu každého kandidáta k hnutí ANO. Pochopitelně byli zvoleni ti „pozitivní“. Poslední dobou se diskutuje, nakolik oprávněně Rada odvolala svoji dozorčí komisi, která má sloužit jako její poradní orgán. Předseda a místopředseda Rady oprávnění neuznali a na protest proti tomuto neústavnímu kroku odstoupili. A konečně jeden z nových členů Rady, Luboš Xaver Veselý, se stačil již brzy po zvolení projevit jako sprostý hulvát.

Laik si možná řekne, že o mnoho nejde, jsou to tam nějací funkcionáři pro formu, protože si to žádá zákon. Česká televize ovšem patří mezi veřejnoprávní média, která platíme, aby nás mimo jiné ve svém zpravodajství pravdivě informovaly. Některé pořady plní nevděčný úkol hlídačů demokracie, přináší objektivní komentované zprávy o našich vládních, soudních i zákonodárných institucích. Nora Fridrichová, Marek Wöllner, Václav Moravec a další odvádějí v pořadech 168 hodin, Reportéři, Otázky Václava Moravce… velmi náročnou práci. Pravda šlape na paty některým politikům, kteří pak často tvrdí, že jde o lež. Někdy je to kličkování až groteskní.

Tanečky kolem Rady ČT budí podezření, že půjde o ředitele ČT a o zmíněné redaktory. Jestliže bude Rada usilovat o jejich odvolání, půjde jasně o další krok k novodobé totalitě. Již předminulou neděli jsem se dost lekl, když se pořad 168 hodin nevysílal. Řekl jsem si: „Už je to tady.“ Naštěstí v tom byla „jen“ karanténa. Zatím…

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook