Internetové noviny pro Střední Povltaví

Ledoví mužové

datum: 12.05.2013
autor: pf

Dnes slaví svátek ledový muž Pankrác. Jeden by řekl, že letos už tihle hoši svátek měli. Teplo zatím nic moc, ale omyl. Někde prý fakt přituhne. Tak s rajčatama ještě počkám. Až po Zmrzlejch.

V jedné zemi lze slyšet tvrzení, že za Komančů bylo líp. Nám by to lichotilo, ale víme, že my Komančové, jsme tam nikdy nebyli. (V.Renčín)

Situace: V chladném vzduchu se do střední Evropy od západu rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. To sem dejchne Servác.

 

Počasí v noci na zítra. Polojasno až skoro jasno, k ránu ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 6 až 3 °C, ojediněle přízemní mrazíky. No neříkal jsem to? Mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

Servác - V pondělí bude zpočátku polojasno, postupně od západu oblačno až zataženo, místy přeháňky. Nejvyšší teploty 12 až 15 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s.

 

Situace je vážná, nikoli však zoufalá: V úterý přejde přes naše území od jihozápadu teplá fronta a za ní k nám začne kolem tlakové níže nad západní Evropou proudit teplý vzduch od jihu. Po zbytek týdne vcelku hezky, aby se to na víkend mohlo zas otočit.

 

Bonifác - Předpověď na úterý. Oblačno až zataženo, místy slabý déšť, během dne od jihu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 8 až 5 °C, nejvyšší denní 16 až 19 °C. Slabý západní vítr 1 až 4 m/s se změní na jižní.

 

Svatá Žofie políčka často zalije.  Ve středu slaví učůraná Žofka a začíná se híc, který na víkend zas nejspíš pomine. Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 9 až 6 °C, nejvyšší denní 22 až 25 °C. Slabý jihovýchodní vítr do 4 m/s, postupně mírný 3 až 7 m/s.

 

Jsi báječná žena Marie. Věčná škoda, že jsem tě nepoznal dřív než pivo. (V.Renčín)

A na čtvrtek deštník a do kapsy cihlu. Předpovídají zataženou oblohu. V noci kolem 9 stupňů, přes den 20 až 22 a od jihovýchodu přijdou čerstvé větry.

Tož vzhůru k světlým zítřkům.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook