Internetové noviny pro Střední Povltaví

Kralupští hokejisté potvrdili roli favorita

datum: 15.01.2013
autor: David Kabyl

V neděli odpoledne sehráli sedlčanští junioři utkání na ledě lídra z Kralup. Kralupští borci zatím v uplynulé části sezony neztratili ani bod a jdou tak opět suverénně za vítězstvím v Krajské lize juniorů.

Pro zajímavost: kralupští trénují 4-5x týdně (sedlčanští 2x) a jejich soupiska čítá 25 jmen, z toho je následně na každý zápas nominováno 18 hráčů dle aktuální výkonnosti.

První třetina patřila jasně domácím hráčům, od samého začátku diktovali tempo hry a zasypávali branku Tatranu přívalem střel. Dvě ze střel skončily v brance a tak se po prvním dějství odcházelo do šaten za stavu 2-0.

Do druhé třetiny vkročil lépe Tatran. Nastala 21. minuta a J. Litoš snižuje na 2-1. Tatran byl v tu chvíli lepším ze soupeřů a od vyrovnání zachránila kralupské dvakrát branková konstrukce. Vítr zpět do plachet domácím hokejistům vlila chyba sedlčanského brankáře, když nezkrotil střelu od levého mantinelu, 3-1. Po zbytek druhé třetiny se hrál vyrovnaný hokej. Tatran se dál tlačil do útoku a připravil si další šance, ale nedokázal je využít a tak branky už stříleli pouze domácí. Po 40. minutách hry 5-1.

Ve třetí třetině se ukázala lepší fyzická připravenost domácích hráčů a většina poslední části hry se odehrála v sedlčanském obranném pásmu. Domácí přidali ještě čtyři branky a nutno říci, že občas hodně šťastné. Kralupy ukázaly, že jsou po právu jediným dosud neporaženým týmem a s přehledem si připsaly další tři body do tabulky.

HK Kralupy nad Vltavou : Tatran Sedlčany 9:1 (2:0, 3:1, 4:0)

Jedinou branku za Tatran vstřelil po sólové akci Jiří Litoš.

Sestava Tatranu: Karda, J. Spilka, T. Spilka, J. Mašek, Čížek, Starý, Pospíšil, Weiss, Bednář, Bém, Litoš, O. Mašek, Chomát, Vlasák, Piskáček. Ilustrační foto