Internetové noviny pro Střední Povltaví

Král a Král-Ík

datum: 26.01.2017
autor: Natálie Neradová

Bylo jednou jedno království. Jmenovalo se Královo nejdražší království. Král měl velké, drahé sídlo. Měl milion ložnicí. V každé měl nejdražší věci Země.

Jednou za nejmenším kopcem si postavil sídlo další král. Pojmenoval si ho: "Královštější, dražší království, než to za kopcem". Chudšího krále to naštvalo. Rozhodl se mu dělat nejnaschválnější věci. Rozhodl se vyšplhat po hromosvodu. Bohužel to byl nejtenčí hromosvod na světě a král měl nejzlatější a taky nejtěžší plášť. Hromosvod se prohnul a král zahučel do nejzlatějšího a zároveň i nejtvrdšího bazénu. Král měl nejnatlučenější koleno. Byla to největší rána světa, když král spadl.

Z nejvyššího okna na něj vykoukl ten královštější král. On to ale nebyl král. Byl to králík! Měl nejdelší uši, které ten méněkrál kdy viděl. "Ty nejsi král!" zařval na něj. "Jojojo" řekl králík a zmizel. Méněkrál se doplazil do svého méně bohatšího hradu a lehla si do své méně ryzejší postele. Myslel a myslel, nejvíce jak mohl, ale nenapadlo ho nic, proč je ten král nejbohatší. A pak mu to došlo. Já jsem jen král, ale on má na konci ještě ík! A tak králi došlo, jak být nejbohatší. Nechal si přinést všechny jmenovky. Na počítači si vygooglil nejdelší slovo světa a tak byl z krále král Nejneobhospodařovávatelnější. Když to viděl král-Ík, rozhodl se, že si roztaví hrad na stane se obchodníkem s prsteny, protože neuměl prohrávat.

Králi nejneobhospodařovávatelnějšímu se v nejneobhospodařovanějším království líbilo. Ale lidem v království ne. Snažili se, aby království bylo nejhezčí. A taky že bylo! Ale to ošklivé jméno království je tak naštvalo, že se přestěhovali pryč.

Král Nejneobhospodařovávatelnější to bral na lehkou váhu. Lidi ve světě zaujalo královo zvláštní jméno a chtěli nejdelší autogramy. Král Nejneobhospodařovávatelnější psal a psal, plýtval náplně a brzy se stalo to, že utratil tu nejnaplněnější truhlu peněz. Neměl nic. Stal se z něj nejchudší král.

Když to někdo viděl, bylo mu jasné, proč se jmenuje Nejneobhospodařovávatelnější. Dlouho se nemyl a vypadal nejneobhospodařovaně.

Nejneobhospodařovávatelnější král šel do města a potkal krále-Íka. Králi-Íkovi se krále zželelo. Postavili si malý dům ze dřeva. Král se umyl. Stal se pánem domu. A založil si nejkráličejší farmu. Králi-Íku se líbilo v králíkárně a král byl také spokojený.

Konec!!! 

 

Slohová práce žákyně 6. třídy - stupňování přídavných jmen.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook