Internetové noviny pro Střední Povltaví

Konečně hokejisté Tatranu okusili radost z vítězství i v této sezóně

datum: 25.11.2012
autor: Miloš Vančura

Dalším utkáním pokračovala krajská soutěž mužů. Tatran v sobotu navečer odjel na Kladno, kde změřil síly s místní Hvězdou. První vítězství bylo sice hubené, ale zasloužené.

Sedlčany začaly lépe, tlačily soupeře, ale opět nevyužívaly vytvořené šance. Nevyužily ani dvě přesilovky, a to v první a čtvrté minutě. Hra se postupně vyrovnávala a byl vidět rychlý a bojovný hokej. V 18 minutě se štěstí přiklonilo na stranu domácích a ti dali první gól. První třetina skončila 1:0.

Ve druhé třetině se změnilo nejen skóre. Hosté si vytvořili opět mírnou převahu a po čtyřech minutách Zdeněk Burian po přihrávce Petra Kozohorského vyrovnal na 1:1. Utkání pokračovalo ve vysokém tempu, ale ve 32. minutě po pěkné kombinaci domácí zvýšili na 2:1. Do konce druhé třetiny se již nic nezměnilo.

Do třetí třetiny Tatran nastoupil s jasným cílem a to získat první body právě zde. Ve čtvrté minutě vyrovnal po samostatné akci Pavel Tylich. Další akce narušovalo časté a většinou zbytečné vylučování na obou stranách. Nervozita by se dala krájet. V čase 55:52 vzal zodpovědnost do vlastních rukou kapitán Sedlčan Karel Máša a zvýšil na 2:3.

Škoda, že po necelé minutě obránce Tatranu „Pepa“ (Lukáš Pokorný) zbytečně fauloval. Trvalo pouhých 19 sekund a soupeř vyrovnal na 3:3.

Tak také utkání skončilo a následovali samostatné nájezdy. Jedinými úspěšnými v nich byli sedlčanský Petr Pešek a samozřejmě v brance Tatranu Lukáš Hlaváček.

Na celém utkání bylo zajímavé především rozhodování rozhodčích. Zatímco v první třetině jsou vyloučení pouze domácí (2x), ve druhé pouze hosté (3x). Ve třetí, kde se již rozhoduje, tak obě mužstva (domácí 4x a hosté 5x).

Hvězda Kladno – Tj Tatran Sedlčany 3 : 4, po samostatných nájezdech (1:0, 1:1, 1:2, 0:1)

Za Tatran nastoupili: Hlaváček – Pešek, Pokorný, Juhasz, Antoš, Máša, Burian, P. Tylich, Náprstek, Mirek Černý, Filip Černý, K. Vančura a Kozohorský. Trenéři Tylich a Goryl.

Další utkání hraje Tatran v neděli 2. prosince od 16:30 na zimním stadionu v Příbrami s místním Spartakem.