Internetové noviny pro Střední Povltaví

Kata tým získal zlato

datum: 20.04.2013
autor: Jiří Havel

První kolo Národního poháru karate JKA dětí a mládeže se konalo v sobotu 13. dubna 2013 v Kadani. Poháru se zúčastnilo na 180 mladých karatistů ze 16 oddílů z celé České republiky. Tentokrát se soutěžilo na čtyřech tatami, což urychlilo celkový průběh soutěže.

Díky tomu bylo ale třeba hodně rozhodčích, takže za táborský, milevský a sedlčanský klub jelo rovněž šest sudích.

Závodilo se v kategoriích mini žáků (7-9 let) a mladších (10-11 let) a starších (12-13 let) žáků a žákyň.

Za Karate - P - Klub Sedlčany startovali 2 závodníci. Eliška Havlová v mladších žákyních a Štěpán Kváča ve starších žácích.

Eliška skončila v kata na 5. místě, v kumite se neumístila, ale za to v kata týmu společně s Hankou Lípovou a Ondřejem Polaneckým (oba z Milevska) získala zlatou medaili.

Ve starších žácích byla velká konkurence, takže se Štěpánovi i přes velkou snahu nepodařilo umístit.

Karate-P-Klub Tábor má celkem tři oddíly: Tábor, Milevsko a Sedlčany. Čtyři reprezentanty z těchto oddílů (Zuzana Šilhavá, Hana Lípová, Adam Flemr, Oliver Kukla) čeká Mistrovství Evropy mládeže v květnu 2013 v Srbsku. Všechny ostatní závodníky čekají další přípravné turnaje, Krajský přebor v Českých Budějovicích a  3. kolo ligy mládeže v červnu, letní škola karate v Dubí u Třeboně v červenci.

V říjnu se pak koná druhé kolo Národního poháru a sezóna vyvrcholí 2. listopadu Mistrovstvím České republiky v Milevsku, které pořádá Josef Pěknic, trenér Karate-P-Klubu Tábor, Milevsko a Sedlčany.