Kandidátka na českou Miss hasička, Lucka Sovová, sklízela vavříny v Polsku

datum: 15.08.2012
autor: HS

S velkou slávou se v pondělí 13. srpna vrátila z Polska výprava dobrovolných hasičů, reprezentující Českou republiku.

V polském městečku Cichowo se konal již 12. ročník soutěže historických stříkaček tažených koňmi, kterého se zúčastnilo celkem 64 družstev.

Závod drsných hasičů doprovázela i soutěž krásných žen. Dívky zastupovaly celkem pět soutěžících států – Polsko, Česko, Německo, Maďarsko a Slovensko.

Zatímco hasiči soutěžili již podvanácté, dívky se o titul evropské hasičské Miss ucházely teprve počtvrté.

V přísně katolickém Polsku měla soutěž krásek trochu odlišný ráz, než jsme zvyklí – žádné promenády v plavkách se nekonaly.

Čtenářům Sedlčanského kraje již dobře známá Lucka Sovová, ze sboru dobrovolných hasičů Heřmaničky, se přidala k české výpravě a určitě nelitovala.

V prvním kole se dívky představily porotě a divákům jako hasičky, druhé kolo bylo ve společenských šatech a třetímu kolu dominoval tanec.

Lucie Sovová si nakonec odvezla tituly dva: Miss EU (ocenění dvanáctičlenné poroty) a zároveň Miss Publicity (cena publika). Titul první vicemiss si přivezla další členka české výpravy, Šárka Kahounová z SDH Jemniště.

Informace a foto ze soutěže: Josef Páv, starosta okresního a krajského sdružení hasičů Benešov