Kamýcký 1. máj tradiční i "tradiční"

datum: 02.05.2013
autor: Tomáš Postawa

Stejně jako celé Česko ozdobila májka i vltavské nábřeží v Kamýku nad Vltavou. Na její stavbu se přišel podívat i průvod čarodějnic "z naší školky".

Úspěšně vztyčené májce zatančily místní i přespolní tanečnice "Českou besedu", pozadu nezůstaly ani zdejší folklórní soubory Kamýček, Minikamýček a Kamýčan. Aby bylo učiněno tradici zadost byla upálena čarodějnice, jejíž hranice následně zahřála všechny příchozí a opekla buřty. Celá veselice vyvrcholila čepováním chutného moku, grilovačkou a diskotékou a skončila úspěšným uhlídáním májky před nájezdy "dřevorubců" z okolních obcí.

Když První máj, tak průvod - řekla si kulturní komise obce a tradičně recesisticky jej uspořádala, tentokrát na téma "Hašení ohně, žízně, touhy po vzdělání a podobně".

Došlo i na alegoricko-hudební vůz, v jehož doprovodu prošel průvod obcí a skončil na fotbalovém hřišti, kde povzbudil místní fotbalové jedenáctky žáků i dospělých v jejich úsilí.