Internetové noviny pro Střední Povltaví

Junioři slavili vítězství

datum: 31.01.2013
autor: David Kabyl

Sedlčanští hokejoví junioři sehráli poslední lednovou sobotu utkání na půdě Slovanu Louny.

V první třetině se hrál vyrovnaný zápas s množstvím brankových příležitostí na obou stranách. Oba týmy se však v zakončení trápily. Jediným úspěšným střelcem první dvacetiminutovky se tak stal sedlčanský M. Chomát, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a otevřel tak skóre utkání. Přihrával mu J. Spilka. Po 20. minutách 0-1.

Od druhé třetiny byl Tatran aktivnější. Lépe bruslil i kombinoval, ale opět nevyužíval vyložené brankové příležitosti. Když už to vypadalo, že ve druhé třetině branku neuvidíme, k sólu se vydal sedlčanský Šebek a po samostatné akci překonal brankáře. Po 40. minutách 0-2.

Třetí třetina se nesla v duchu druhého dějství, Tatran měl jednu šanci za druhou, ale koncovka vázla. Po skrumáži při vhazování v útočném pásmu Tatranu se k odraženému puku dostal M. Vlasák a zametl jej za bezmocného brankáře domácích, 0-3. Pět minut před koncem zápasu upravil na konečných 0-4 D. Pospíšil po asistenci L. Béma.

Tatran tak po dlouhé době slaví plnohodnotné vítězství díky zlepšené hře a zejména bezchybnému výkonu brankáře Kardy, který byl v tomto zápase skutečně oporou Sedlčan.

Sestava Tatranu: Karda, J. Spilka, T. Spilka, Šebek, Čížek, Pospíšil, Starý, Litoš, Bém, Bednář, Chomát, Piskáček, Vlasák, Třešňák.