Jubilejní 20. ročník Memoriálu Bóži Karlíka na Častoboři 2017

datum: 17.09.2017
autor: -red-

Memoriál Bóži Karlíka a Bacunda cup, je název tradičních závodů, které pořádá oddíl rychlostní kanoistiky TJ Tatran Sedlčany. Mezi vodáky mají dobré jméno a řada oddílů si tento „pouťák“ nenechá ujít. Stejně jako v minulých letech, tak i letošní jubilejní 20. ročník těchto závodů zahájil starosta města Sedlčany Ing. Jiří Burian, který také předal závodníkům několik cen a medailí, které mohly být zakoupeny právě díky jeho přispění.

Na břehu řeky Vltavy se druhou zářijovou sobotu sešlo přibližně 175 závodníků z celkem 18 oddílů z celé republiky. Počasí závodům přálo, bylo teplo a voda prohřátá, takže netradiční disciplíny jako Lachtan cup – pádlování rukama, Bacunda cup – kombinace kanoe a kajak, a letos i pramice končily prima plánovanou i neplánovanou koupelí a všeobecným veselím. Tomáš Karlík, syn Bóži Karlíka, si tyto závody nikdy nenechá ujít a přijíždí na ně s celou rodinou. Také letos se v kompletním složení účastnili včetně pravnučky Bóži Karlíka a mistryně světa juniorů Sofie Kinclové.

Klasické závody se skládaly z dlouhých tratí – 2km a 5km a krátkých tratí na 200m. Na stupních vítězů se vystřídali závodníci ze všech oddílů, takže spokojeni byli všichni. Kromě medailí si závodníci odnesli i věcné odměny, na které velkou měrou přispělo město Sedlčany a také sedlčanské podniky (KDS Sedlčany, Elektro Mašek Kosova Hora...). Závod pramic vyhrál tým sedlčanských závodníků, který dokonce předjel favorizovanou pramici Sparty+Dukly, která byla složena z reprezentantů České republiky. Pověstný kombinovaný závod Bacunda cup vyhrál letos trenér Sparty Praha Jan Andrlík, Lachtan cup vyhrál s velkým náskokem náš Dan Balane a disciplínu C1 na 5 km, která je v podstatě upomínkovou disciplínou na Bóžu Karlíka, vyhrál stejně jako loni a do Prahy si odvezl putovní pohár Jan Počta ze Sparty.

Řada oddílů na Častoboři zůstala až do neděle. V sobotu večer se vodáci sešli v jídelně na Tatranu a za zvuků kytary Honzy Jandy do ranních hodin povídali a zpívali. Memoriál Bóži Karlíka máme úspěšně za sebou, na dobré pohodě a hladkém průběhu závodů se podílela celá řada závodníků, jejich rodinných příslušníků a kamarádů, které tímto patří také velký dík.

Katka Štemberková