Jesenická škola slavnostně přivítala prvňáčky

datum: 06.09.2017
autor: František Vávra

V pondělí 4. září ožila jesenická náves před základní školou příchodem a příjezdem nastrojených prvňáčků.

Svůj první den ve škole strávili po boku svých rodičů a prarodičů. Čekala na ně třídní učitelka Jana Nádvorníková, vyzdobená třída, učebnice a učební pomůcky. Spolu s ředitelkou školy Drahomírou Peštovou je přivítal starosta obce Jesenice Miloslav Hrazánek a starosta obce Nedrahovice a předseda školské rady Čestmír Sosnovec. Vyslovili přesvědčení, že se novým prvňáčkům jejich první školní den bude líbit a budou se těšit i na další, které stráví mezi svými novými spolužáky ve své nové třídě. Tradičně jim předali dárkové balíčky a deváťáci sladké „lízátkové“ přivítání. A pak začala poprvé „škola hrou“. Třídní učitelka Jana Nádvorníková připravila pro osm děvčat a osm chlapců zábavnou aktivitu – vytleskání jména, hledání písmen, počítání do pěti... Prázdniny jsou minulostí, nový školní rok s označením 2017/2018 začal.

Fotogalerie zde