Internetové noviny pro Střední Povltaví

Jaký budete mít o vánocích stromeček? Jiný?

datum: 19.12.2012
autor: Hynek Stejskal

Je to přesně týden, co se na našich stránkách objevila anketa s otázkou: „Jaký vám letos přinese Ježíšek stromeček?“

Při tvorbě možných odpovědí jsme trochu váhali, ale nakonec zvítězila myšlenka, že borovice černá je přece pořád borovice, smrček je smrček a jedlička jedlička, bez ohledu na barvu pleti a politického vyznání. Takže jaké přírodní vánoční stromky se nám nabízí? Přece borovička, smrček a jedlička.

 

Mimo přírodních stromků pak Ježíšek může přinést jistě jenom stromek umělý a tečka. Spíše jako vtipná alternativa se objevila poslední možná odpověď pro typ stromku – „Jiný“.

 

Týden uběhl a jaký obrázek nám anketa nabízí? Borovička na prvním místě jistě nepřekvapí. Naopak, téměř čtvrtina umělých stromků, podle nás, překvapením je. Největší záhadou ovšem je počet stromků typu „Jiný“!

 

Jaký stromeček se u těchto respondentů v obýváku objeví? Jakákoli umělá náhražka je vyloučena – musela by se objevit jako stromek umělý. Co tedy skončí ve stojanu – modřín nebo snad nějaký listnáč?

 

Nezbývá nám jinak, než popustit uzdu fantazii. Nebo nám pomůžete? Klasičtí vyznavači boroviček, smrčků a jedliček fantazií a ti „Jiní“ vysvětlením. Takže: co je ta poslední kategorie vánočních stromků?

 

Odpovědi pište na adresu: internet@sedlcansky-kraj.cz. Než Ježíšek dorazí, jistě budeme moudřejší.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook