Internetové noviny pro Střední Povltaví

Jak se vyhnout záchytce? Zpít se už v pravé poledne!

datum: 13.05.2012
autor: HS

Dne 5. května se ve 12:45 na linku 156 obrátili se žádostí o pomoc občané, kteří byli slovně uráženi dvěma muži v ulici Primáře Kareše v Sedlčanech.

Po příjezdu na místo hlídka strážníků zajistila dva muže ve věku 22 a 26 let a těhotnou ženu ve věku 21 let. Žena se na uvedených skutcích nepodílela a z tohoto důvodu byla vyzvána, aby místo opustila.

 

U obou mužů byla dechovou zkouškou zjištěna přítomnost alkoholu, což bývá u narušovatelů veřejného pořádku takřka běžnou praxí. Strážníky však překvapila hranice, která se objevila v pravé poledne na alkoholtesteru. Jeden měl 3.1 promile alkoholu v dechu a druhý, který nebyl schopen stát na vlastních nohou, měl dokonce 3,7 promile alkoholu v dechu.

 

Ženě, která si jednoho z mužů chtěla odvést domů se slovy, že se o něj postará, neboť je jeho přítelkyně, nebylo strážníky vyhověno. Místo toho byla na místo přivolána ZZS Sedlčany k posouzení zdravotního stavu muže s 3,7 promile alkoholu.

 

Po odborném posouzení pacienta a přihlédnutí ke všem okolnostem byl převezen do nemocnice v Sedlčanech. Zřejmé je, že podobné případy mohou zdržovat zdravotníky od důležitějších případů, ale nelze je řešit jinak, neboť je Protialkoholní záchytná stanice v Příbrami přes den zavřena.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook