I nejmenší sedlčanští ragbisté jsou pěkně drsní

datum: 19.10.2012
autor: Miloš Vodrážka

Mladí ragbisté z RC Sedlčany sice zatím nehrají pravidelnou soutěž, to však neznamená, že by zaháleli. Nabízíme vám pár informací o jejich činnosti.

Nejmladší hráči RC Sedlčany se v průběhu prázdnin zúčastnili několika tréninků s pražským ragbyovým klubem Petrovice a poslední srpnový týden i jejich letního soustředění v Krupé ve Starém městě pod Sněžníkem.

Na děcka čekal celotýdenní sportovní program, tréninky, hry a další prázdninové radovánky. Tréninky probíhali na hřišti, v bazénu i v lese. Jednotlivé týmy se sehrávaly podle svých kategorií, učily se ragbyové dovednosti, vyzkoušely si vodní ragby, trénovaly atletiku a vše co k ragby patří.

Hned po příjezdu ze soustředění čekal na děti turnaj v Beach Rugby v Praze na Slávii. I sedlčanští měli v týmu RK Petrovice svého zástupce a družstvo vybojovalo 2. místo.

V neděli 9. září se konal první regionální turnaj v Kralupech nad Vltavou. Sedlčany měly zastoupení ve starších kategoriích (U11 a U 13). Tým U11 skončil na krásném třetím místě a  U13 skončilo na místě čtvrtém.

Na další turnaj kategorií U11 a U13 se sešli děti v pražských Petrovicích na nejstarším dětském turnaji v Čechách - na Pico Cupu. Počasí skvělé, kluci hrály dobře a předváděli hezké rugby. Některé akce byly opravdu ukázkové. Tým U11 skončil druhý a U13 nakonec na pátém místě.

Na fotografiích z archivu RK Petrovice vidíte sedlčanské kluky v dresech petrovického týmu.