Internetové noviny pro Střední Povltaví

Hokejové zakletí Sedlčan se opět rozbít nepodařilo

datum: 12.11.2012
autor: Miloš Vančura

Již páté utkání A mužstva a opět prohra. Do Sedlčan zavítal v sobotu HC Žabonosy, sice nováček krajské soutěže mužů, ale zatím nejsilnější soupeř. Právem vévodí celé soutěži a doposud neztratil ani bod.

První třetina začala lépe pro domácí. Po necelých 3 minutách otevřel skóre Jakub Peterka po přihrávce Martina Náprstka, ale soupeř se každou minutou zlepšoval. Hra se začala vyrovnávat a již v 9. minutě srovnali hosté laciným gólem a bohužel ne posledním.

Domácí si tvořili šance, ale využít je nedokázali. Žabonosy ovšem ano a to nekompromisně. Mezi 13. a 17. minutou nasázely Tatranu hned tři góly a zdálo se, že je o zápase rozhodnuto.

Do druhé třetiny nastoupily domácí s cílem snížit nepříznivý výsledek. Vytvořili si i několik šancí, ale pak přišel trest po hrubém faulu sedlčanského obránce: 5 minut plus do konce zápasu. Toho Žabonosy okamžitě využily k další brance. Co se dělo v kabině o přestávce, se můžeme pouze dohadovat.

Do třetí třetiny Tatran zamířil s cílem snížit nepříznivý výsledek a to se povedlo pouze částečně. Zlepšili hru, lépe kombinovali, ovšem po zbytečném faulu, následném vyloučení a početní nevýhodě přidal Sedlčanům soupeř šestý gól.

Ani to domácí nepoložilo a bojovali dál. Hosté více faulovali, bránili se v oslabení a domácí zvyšovali tlak na soupeřovu branku. V čase 57:52 nejprve Pavel Tylich snížil po přihrávce od Jakuba Peterky na 2:6 a po 20 vteřinách se povedlo i třetímu útoku snížit na konečných 3:6. Zdeněk Burian zavezl puk do útočné třetiny přihrál Petrovi Kozohorskému, který našel nekrytého Kamila Vančuru a ten prostřelil gólmana hostí.

Škoda hrubých chyb v první třetině, zbytečných vyloučení a nevyužitých šancí. Výsledek mohl být určitě jiný.

Příští víkend čeká Sedlčany další těžký soupeř - Černošice.

Tatran Sedlčany - HC Žabonosy 3:6 (1:4, 0:1, 2:1)

Sestava Tatranu: Hlaváček - Pokorný, Juhasz, Šabek, Bílik E., Tylich Petr a Pavel, Máša, Peterka, Černý F., Náprstek, Vančura K., Burian a Kozohorský. Trenéři: Pavel Tylich a Jiří Goryl.