Internetové noviny pro Střední Povltaví

Hokejisté Tatranu mají za sebou první soutěžní utkání

datum: 14.10.2012
autor: Miloš Vančura

Přes všechny zmatky, které provázely zahájení středočeské hokejové soutěže mužů, odehráli sedlčanští muži v sobotu v podvečer své první soutěžní utkání.

Třikrát přelosovaná soutěž rozhodně není obvyklá – dokonce ani v tuto chvíli není na oficiálních stránkách soutěže správný rozpis a ve chvíli zveřejnění této zprávy je výsledek zapsán ke starému rozpisu.

Nyní k utkání samému. První zápas v sezóně a hned velmi kvalitní soupeř – Spartak Příbram. Domácí mužstvo nebylo v plné sestavě a proti loňské sezóně doznalo podstatných změn. Odešlo 5 obránců a 3 útočníci! Dlouhodobě je ze hry vyřazen Zbyněk Pudil (koleno) a naopak o návrat se pokusí Petr Pešek, Václav Zlatník a Zbyněk Sýkora.

Od začátku utkání byl vidět bojovný a rychlý hokej. Vyrovnaná první třetina znamenala mnoho šancí na obou stranách. Již po 3 minutě otevřel skóre brankou domácí Jakub Peterka. Škoda dalších neproměněných šancí Tatranu, hosté tak stihli ve 13. minutě vyrovnat.

Ve druhé třetině se projevila zkušenost a sehranost hostí. Přišlo několik vyloučených, ale domácí nedokázali využít ani přesilovku 5:3. Navíc v polovině utkání dostal Martin Náprstek 10-ti minutový osobní trest za řeči na rozhodčí. To mělo samozřejmě vliv na další průběh utkání. Využití přesilovek a proměňování šancí se ukázalo opět jako zásadní. Další přesilovku totiž Příbram využila a po druhé třetině tak hosté vedli 2 : 1.

Na začátku třetí třetiny (po minutě hry) Spartak zvýšil na 3 : 1, ale drama pokračovalo. Domácí za dvě minuty snížili a byl to opět sedlčanský Jakub Peterka, který vykřesal naději na vyrovnání. Podařilo se a v čase 47:39 využili přesilovku i domácí. Martin Náprstek vyrovnal na 3 : 3.

Tatran přidal na obrátkách a názorně ukazoval asi 80 divákům, jaké šance lze zahodit. Naproti tomu chybu domácího obránce hosté nekompromisně potrestali a při závěrečné power play ještě zvýšili na konečných 3 : 5.

Škoda zahozených šancí při tak vyrovnaném utkání. Poděkování patří fanouškům Tatranu za podporu, ale i hráčům za odvedený výkon.

Tatran Sedlčany - Spartak Příbram 3 : 5 (1:1, 0:1, 2:3)

Sestava Tatranu: Lukáš Hlaváček (Jan Svojtka); obránci – Lukáš Pokorný, Petr Pešek, Pavel Tylich, Eduard Bílik; útočníci – Martin Náprstek, Jakub Peterka, Petr Tylich, Miroslav Černý, Filip Černý, Kamil Vančura, Zdeněk Burian a kapitán Karel Máša; trenér Goril Jiří, vedoucí družstva Miloš Vančura.