Hasiči okrsku uctili památku svého patrona

datum: 06.05.2019
autor: František Vávra

SEDLEC-PRČICE  V neděli 5. května byla v kostele sv. Jeronýma v Sedlci sloužena mše svatá, které se zúčastnili zástupci dobrovolných hasičských sborů okrsku Sedlec-Prčice.

Starosta okrsku Josef Zavadil ve svém vystoupení přítomné seznámil s novou tradicí okrskového hasičského sboru  k uchování tradice uctění památky svatého Floriána realizovanou položením věnce u jeho sochy na mostě Karla Burky. V závěru svého vystoupení požádal pátera Martina Vlčka o posvěcení vzpomínkového věnce. Po ukončení mše se hasiči vedeni prčickou historickou stříkačkou a četou praporečníků vydali průvodem na most Karla Burky, kde byl na sochu svatého Floriána zavěšen věnec. Socha patrona hasičů patří k významným historickým památkám města.

Fotogalerie zde