Internetové noviny pro Střední Povltaví

"Chčije a chčije..."

datum: 30.05.2013
autor: pf

Pravil děda Komárek ve filmu Na samotě u lesa. Vzpomínáte na film Knoflíkáři? Co tam se říkalo? "Fuc... weather". Tak přesně takové počasí tady už nějakou dobu máme a co hůř, ještě mít budeme.

Toto praví meteorolog Jan Šrámek v kombinaci s informacemi z ČHMÚ.

Situace je asi takováhle:nad střední Evropou se bude nadále udržovat tlaková níže.

 

V noci na pátek bude zataženo až oblačno místy s deštěm nebo přeháňkami. Na západě a jihozápadě země bude zpočátku déšť trvalý a vydatný. Teploty klesnou na 11 až 7 stupňů.

Pátek jako takový, zůstane zatažený až oblačný, s deštěm či přeháňkami, ojediněle bouřkami. Na severu a východě může být přechodně i polojasno. Přes den teploměr ukáže maximálně 13 až 17 stupňů Celsia.

Ani víkend podle předpovědi velkou změnu nepřinese.

 

Noc na sobotu bude s teplotami 9 až 5 stupňů.

Sobota bude sice zpočátku oblačná až polojasná, ale dopoledne může být mlhavé a přes den se obloha opět zatáhne. A vyskytnou se i přeháňky nebo trvalejší déšť, který může být místy vydatnější. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 13 až 16 °C.

 

Noc na neděli a neděle bude rovněž s 9 až 5 stupni, přes den zůstane většinou oblačno, místy s deštěm či přeháňkami. Nejvyšší teploty dosáhnou 12 až 15 stupňů.

 

Ani ve výhledu počasí od pondělí do čtvrtka není mnoho slunce. "Příští týden se na naše území začne pozvolna rozšiřovat tlaková výše od západu. Postupně by tak mělo ubývat deště a naopak přibývat slunečního svitu," doplnil Jan Šrámek.

 

A já dodávám, kdoví jestli.

Doplním jednou, mě mailem přeposlanou pranostikou: Březen za kamna vlezem, duben, ještě tam budem, květen, topím jak kretén.

V Petrovicích budou moc rádi, že jim tam jen mrholí.

Krásný prolitý týden.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook