Internetové noviny pro Střední Povltaví

Fantom obviněn

datum: 12.04.2012
autor: HS

V polovině února Policie ČR informovala o fantomovi, který řádil na Sedlčansku v osadě Obciny. Vykradl zde asi jedenáct chat.

Pětadvacetiletého zlodějíčka se podařilo sedlčanským policistům dopadnout dne 10. února. K jeho skrýši v lese, kde pobýval pouze pod dekami a plachtou je dovedly stopy ve sněhu.

 

V rámci vyšetřování se však ukázalo, že toho má na svědomí ještě mnohem více. Během zimy se vloupal dokonce do 29 chat! Některé pouze prohledal, ale nenašel v nich nic, v čem by našel zalíbení. V dalších chatách, do kterých se dostával po vypáčení okna či dveří, si bral především různé jídlo, např. čokolády, sušenky, brambůrky, konzervy, kompoty, bonbony, pivo, kávu, ale nepohrdl v zásadě ničím.

 

V některých objektech odcizil drobné peníze, oblečení, horské kolo, lyže, knížky i zlatý řetízek. On byl také tím, kdo vnikl do chaty v Sedlčanech v ulici Na Skalách, kde vzal obraz, staré bankovky a rádio.

 

Celkem ukradl věci v hodnotě 63 tisíc korun. Při jeho řádění však vznikla další škoda poškozením majetku, která činí zhruba 40 tisíc korun.

 

V březnu kriminalisté tomuto výtečníkovi sdělili podezření z přečinu krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Navíc se ukázalo, že dotyčný má již ve vězení být, ale nástupu do něj se vehementně vyhýbal.

 

ZDROJ: por. Monika Schindlová, Policie ČR, Preventivně informační skupina Příbram

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook