Internetové noviny pro Střední Povltaví

Exkurze do Vodní elektrárny Orlík získaly pevnou základnu

datum: 12.09.2012
autor: Jan Mátl

Ve středu 12. září se v Solenicích uskutečnilo slavnostní otevření regionálního informačního centra.

Starosta obce, Jan Mátl, spolu s ředitelem Vodních elektráren ČEZ a.s., Zdeňkem Saturkou, přivítali hosty, poděkovali Nadaci ČEZ za granty a připomněli důležitost pomoci skupiny ČEZ při rozvoji regionu. Proběhlo předání symbolických šeků a slavnostní přestřižení stuhy.

 

Celý projekt začal vznikat zhruba před čtyřmi roky návrhem pana ředitele umožnit přístup do vodní elektrárny (VE) Orlík a vodního díla (VD) Orlík za pomoci ČEZ a Povodí Vltavy.

 

Projekt záhy získal reálné rysy na základě spolupráce sdružení RoDePi, VE Orlík a obce Solenice, která nabídla nevyužívané prostory 1. patra Obecního úřadu pro společné informační centrum.

 

V letech 2011 a 2012 pak Nadace ČEZ podpořila tento projekt částkami 500 000,- a 1 500 000,-Kč.

 

Výsledkem celého snažení jsou velmi reprezentativní prostory, které slouží jako zázemí pro exkurze ve VE Orlík, k poskytování informací o VE Kamýk nad Vltavou a pro informace o cestovním ruchu regionálního charakteru.

 

Informační centrum v Solenicích může sloužit i jako konferenční prostor pro podnikatelské subjekty, místo pro školení a jiné akce sloužící pro veřejnost jako jsou např. besídky pro místní školu a školku.

 

Na slavnostním otevření byl předveden i elektromobil a hosté se mohli svést a vyzkoušet si tak vlastnosti tohoto vozidla.

 

Na konec měsíce září je naplánován "Den otevřených dveří". O přesném termínu vás jistě budeme na těchto stránkách informovat.

 

Ve výstavních prostorách IC je v současné době výstava k 50-leté historii Orlické přehrady spolu s nástěnnou malbou dobové fotografie VD Orlík ještě bez dokončené mostovky (viz fotogalerie).

 

Na webových stránkách obce Solenice naleznete mimo jiné rovněž informace o exkurzích do VE Orlík a kontakty na sdružení RoDePi.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie