Dobrovolníci na pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým

datum: 26.09.2012
autor: Pavla Tichá

V září 2012 začal na příbramsku a benešovsku nový projekt Dobrovolní poradci Amelie pro onkologicky nemocné a jejich blízké. Rakovinou to nekončí, ale strachem začíná…

Nemoc zcela změní náš život a zasáhne všechny v našem okolí. Prvním krokem k přijetí nové situace může být rozhovor s někým, kdo je připraven naslouchat. V každé situaci se můžeme rozhodnout a změnit tak svůj život. V tom je naše šance.

Dobrovolní poradci Amelie jsou tu pro každého, koho zaskočila onkologická nemoc osobně nebo v blízkém okolí. Nabízí rozhovor v přátelském prostředí a ověřené informace nejen o možnostech zdravotní péče, ale také sociálním a právním poradenství.

Nasměrují vás ke specializovaným službám a odborníkům nejblíže k vašemu bydlišti (onkolog, psycholog, sociální pracovník, právník atd.). Můžete jim také telefonovat na uvedená čísla ve všední dny od 9 do 15 hodin.

Dobrovolné poradce Amelie najdete od poloviny září 2012 v pěti městech a obcích:

Příbram • Každé pondělí mezi 14:00 a 17:00 v MěÚ Příbram, Tyršova 107 (kancelář č. 107019 – přízemí objektu ve dvoře)

Vlaďka Zeisková má více než pět let praxe jako osobní asistent hendikepovaných a má vlastní zkušenost s onkologickým onemocněním. Telefon: +420 608 369 575, e-mail: dpa.pribram@amelie-os.cz

Chotilsko • Každé druhé pondělí mezi 14:00 a 16:00 v Obecním úřadě v Chotilsku

Nový Knín • Každou středu mezi 14:00 až 16:00 ve Farní charitě Starý Knín, Za Salašem 278, Nový Knín

V obou lokalitách působí Stanislava Krejčíková, zkušená sociální pracovnice ve FCH Starý Knín. Telefon: +420 608 372 194, e-mail: dpa.novokninsko@amelie-os.cz

Neveklov • každý třetí čtvrtek v měsíci mezi 11:00 a 15:00 v prostorách klubu YMCA náměstí Jana Heřmana 64, Neveklov

Hana Beranová a Jitka Pinkasová mají zkušenosti z činnosti v Klubu onkologicky nemocných Benkon. Telefon: +420 608 372 132, e-mail: dpa.neveklov@amelie-os.cz

Sedlčany • Každé pondělí mezi 10:00 a 15:00 v kanceláři Svazu tělesně postižených, ulice kpt. Jaroše, Sedlčany

Vladimír Trčka aktivně působí pět let ve Svazu tělesně postižených a má vlastní zkušenost s onkologickým onemocněním. Telefon: +420 608 372 199, e-mail: dpa.sedlcany@amelie-os.cz

Všichni dobrovolní poradci Amelie jsou vyškoleni v programu Dobrovolníci Amelie a jsou jištěni pravidelnou odbornou podporou.

Projekt je realizován díky podpoře Ministerstva zdravotnictví, Ministerstva vnitra, Johnson&Johnoson a ISIFA a probíhá ve spolupráci se zastupitelstvy obce Chotilsko a měst Nový Knín, Sedlčany, Příbram a Neveklov a organizacemi Farní charita Starý Knín, MO Svazu tělesně postižených v Sedlčanech a klub YMCA v Neveklově.

Co je Amelie? Pomáháme žít život s rakovinou. Poskytujeme šestým rokem psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým v Praze, ve Středočeském kraji a na Olomoucku. V rámci dobrovolnického programu rozvíjíme projekty v nemocnicích, Centrech Amelie a také ve městech a obcích tak, aby byla nejblíže těm, kteří ji potřebují.

Pokud se chcete se zapojit, dobrovolnický program Amelie zve ke spolupráci osoby starší 18let především pro města a obce, kde již program probíhá a pro Benešov. Přihlášky najdete na webu Amelie.

Kontaktujte nás: amelie@amelie-os.cz Kancelář pobočky Amelie Střední Čechy a Centrum Amelie Praha Šaldova 15, 186 00 Praha 8 – Karlín (vstup ze Sokolovské ulice) Tel.: +420 283 880 316. Poradenská linka Amelie: +420 739 004 333, www.amelie-os.cz.