Nechte se zdarma vyšetřit na Dni zdraví

datum: 06.09.2013
autor: mk

Městská nemocnice v Sedlčanech připravila na středu 11. září pro širokou veřejnost akci s názvem Den zdraví. Nabídne bezplatné testování HIV, celkovou diagnostiku těla a poradí v prevenci tlustého střeva.

Během celého dne budou moci návštěvníci konzultovat s lékaři nemocnice své problémy ohledně křečových žil nebo hemoroidů. Od občanského sdružení Onkomaják se pak dozvědí vše o prevenci rakoviny tlustého střeva pomocí screeningové kolonoskopie.

Stejně tak budou moci pomocí lékařsky certifikovaného přístroje zjistit celkový stav svého organismu – váhu, množství tuku, svalové hmoty, BMI, metabolický věk nebo například útrobní tuk.

Odborníci ze sedlčanské nemocnice umožní návštěvníkům vyzkoušet také jednu z nejmodernějších metod testování na přítomnost viru HIV. Jedná se o testování ze slin, které je prováděno anonymně a jehož výsledek bude znám během pouhých dvaceti minut.

Den zdraví proběhne 11. září od 10 do 16 hodin na Náměstí T. G. Masaryka, před nemocnicí v Sedlčanech.

Informace poskytla mluvčí nemocnice Lucie Prachmanová.