Den dětí v Počepicích se vydařil

datum: 19.06.2012
autor: Pavel Hejhal ml.

Obec Počepice, ve spolupráci s místním sborem dobrovolných hasičů, Městskou policií Praha a areálem Adventure golfu, upořádaly v sobotu 16. června den dětí.

Všechny návštěvníky v Počepicích přivítalo skoro až tropické počasí. Program začínal ve 13 hodin. Bylo připraveno velké množství atrakcí, převážně pro děti, ale i rodiče si přišli na své.

Městská Policie Praha si připravila bohatý program. Návštěvníci mohli vidět drezúru a výcvik policejních koní, kteří jsou využíváni například při fotbalových utkáních. Děti i tatínkové si mohli zastřílet z policejních paintballových zbraní, vyzkoušet opilecké brýle nebo mohli obdržet dětské řidičské průkazy, včetně fotografie, po úspěšně splněných testech.

Děti si také mohly prohlédnout a pohladit zvířátka, která strážníci odchytli na území našeho hlavního města. K vidění byla agama vousatá, hroznýš královský, krajta albín nebo chameleón. Strážníci se o tyto zvířátka starají opravdu s láskou a dávali to všem patřičně najevo.

Ani sportu nebylo málo. SDH Počepice ukázal část soutěžního cvičení hasičů a zároveň fungoval jako ochlazovací stanice. Další atrakcí byl policejní skákací hrad nebo trampolína. Hojně využívaný byl i adventure golf, který byl v průběhu celého dne pro děti zdarma.

Krásné odpoledne si mohli všichni zpříjemnit posezením pod velkoprostorovým stanem, při poslechu kapely Sem tam brnk a ochutnávkou míchaných alkoholických i nealkoholických nápojů.

Den dětí se opravdu vydařil a budeme se všichni společně těšit, po velkém letošním úspěchu, na tutéž akci v příštím roce.