Internetové noviny pro Střední Povltaví

Další Prčické farmářské trhy budou už tuto sobotu

datum: 24.04.2012
autor: Alice Valsová

V sobotu 28. dubna se od 9 do 16 hodin na náměstí v Prčici konají letošní druhé Farmářské trhy, tentokrát zaměřené na zahrádkáře, kutily a chovatele.

Jaro se rozjíždí a řada zahrádkářů přemýšlí, čím obohatit svou zahrádku, případně balkón, jaké nové květiny, stromky nebo keře si pořídit. Nebo se naopak někomu podařilo vypěstovat více sazenic, než spotřebuje, a nyní řeší, kam s nimi.

 

Právě na zahrádkáře, kutily a chovatele je zaměřen druhý Prčický farmářský trh. K dostání by na něm měly být nejen sazenice, semínka, stromky, keře či první zelenina, ale i zahrádkářské a chovatelské potřeby a další potřebné a žádané zboží.

 

Samozřejmě by trh neměl být omezen pouze a jen na zahradnické produkty. Jak už předchozí dva trhy prokázaly, stále žádané jsou zejména domácí potraviny – maso, uzeniny, vejce, mléko a sýry, med, pečivo, kořen a samozřejmě i tradiční řemeslné výrobky z kovu, keramiky, dřeva, textilu, skla.

 

Pořadatelé proto opět vyzývají všechny, kteří mohou nabídnout své domácí výrobky koupěchtivým zákazníkům, nechť Prčické farmářské trhy využijí. Výhodou těchto trhů je, že prodejce nemusí vlastnit živnostenský list, pokud nabídne produkty ryze domácí výroby.

 

Bližší informace pro prodejce podá organizátorka akce paní Jaroslava Trpková, tel.: 737 766 889, email: Jaroslava.Trpkova@seznam.cz.

 

Pro úplnost ještě dodávám, že další Prčické farmářské trhy, tentokrát na téma „Léto“, se budou na Vítkově náměstí v Prčici konat v sobotu 23. června, opět v době od 9 do 16 hodin.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie