Corpus Domini – štafeta doběhla do Sedlčan

datum: 04.06.2012
autor: HS

Jak jsme vás již informovali, štafetový běh Praha – Orvieto, konaný u příležitosti oslav svátku Corpus Domini, doběhl rovněž do Sedlčan.

Štafeta, která vyrazila dnes dopoledne z Prahy, doběhla do Osečan těsně před šestou hodinou večer. Běžce a jejich doprovod přivítal starosta Osečan – Pavel Pechač a místostarosta obce Petr Stránský. Lehkým klusem pak doprovodili běžkyni až na okraj vesnice a pak notnou chvíli popadali dech.

Běžkyně pokračovala sama a teprve na okraji Sedlčan se k ní přidali další běžci. Štafetový kolík tak do Sedlčan donesla 17-ti letá Cecilia Santori z Orvieta v doprovodu organizátorů a protagonistů běhu.

Na ústředním náměstí Sedlčan je zhruba o půl sedmé přivítal starosta města – Jiří Burian. Následovalo společné foto, pak ubytování a večeře. Zítra štafeta pokračuje směrem na Jesenici, Sedlec-Prčici, Jistebnici, Opařany a Bechyni s etapovým cílem ve Veselí nad Lužnicí.