Černá kronika

datum: 07.06.2016
autor: -red-

Zprávy od 23. května do 6. června.

Těžkým zraněním skončila havárie, ke které došlo dne 23. května krátce po poledni v Kosově Hoře. Osmačtyřicetiletý motocyklista nezvládl řízení a narazil do oplocení domu. Jeho spolujezdkyně utrpěla lehká poranění, motorkáře s vážný zraněním transportoval vrtulník do pražské nemocnice. Hmotná škoda byla stanovena na 55 tisíc korun.

Dne 29. května policisté nachytali dva zfetované motoristy. Dvaatřicetiletý muž jedoucí od obce Libíň směrem na Sedlčany byl ovlivněn pervitinem, o tři roky mladší řidič měl v sobě látku cannabis.

Srna zapříčinila dne 30. května nehodu, která se odehrála v nočních hodinách v katastru obce Dublovice. Zvíře po střetu odběhlo pryč. Na voze značky Mercedes vznikla škoda ve výši 15 tisíc korun.

Po použití omamných látek usedl za volant také 39letý řidič. Dne 3. června jel přes katastr obce Petrovice. Příslušníci v jeho slinách zjistili látku metamfetamin.

Škoda ve výši 50 tisíc korun vznikla při dopravní nehodě, která se stala dne 3. června v Církvičské ulici v Sedlčanech. Osmnáctiletý řidič začal prudce brzdit kvůli vzniklé dopravní situaci před ním, následně přejel do levé poloviny vozovky, kde se střetl s protijedoucím autem.

V neděli 5. června jela pod vlivem drog 39letá žena. Hlídka ji kontrolovala u obce Přibýška. Test byl u ní pozitivní na marihuanu a pervitin.

Pozitivní dechovou zkoušku zjistili policisté u 29letého muže, kterého zastavili dne 6. června v ranních hodinách u obce Cholín. Na displeji přístroje se objevila hodnota 0,63 promile alkoholu.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.

tisková mluvčí P ČR Příbram