V týdnu se také moc neohřejeme

datum: 24.03.2013
autor: pf

Po vcelku pěkném, ale mrazivém víkendu bude počasí v týdnu o něco teplejší.

Jak říkají Rosničky, pořád nic moc. Prý nejstudenější březen za posledních x let a ohřejem se trochu až po Velikonocích. To je ale zatím tak daleko, že kdo ví jestli. Leč nepropadejme beznaději. A zase padaly rekordy. Teplotní. U mě o víkendu k žádnému rekordu, natož pak teplotnímu, nedošlo. Všechno se drželo v průměrných, dlouhodobě standardních hodnotách. Čas ranního příchodu Mňouka i počet vypitých káv. Co můžeme tedy očekávat:

Počasí v noci na pondělí. Většinou oblačno, ojediněle slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -5 až -8 °C, na severu a severovýchodě kraje až -10 °C. Čerstvý východní vítr 4 až 8 m/s. Přes den nás čeká zataženo až oblačno, v jižní polovině kraje místy občasným slabým sněžením, jinde sněžení jen ojediněle. Nejvyšší denní teploty -2 až +1 °C. Čerstvý východní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na úterý praví, že má být zataženo až oblačno, na jihu regionu místy, jinde ojediněle občasné sněžení. Nejnižší noční teploty -4 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +1 °C. Čerstvý severovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude večer slábnout.

Co nás čeká ve středu. Zataženo až oblačno, na jihu a jihovýchodě regionu místy, jinde jen ojediněle občasné sněžení. Nejnižší noční teploty -3 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +2 °C. Mírný severovýchodní, postupně východní vítr 3 až 7 m/s.

Čtvrtek je sice ještě daleko, ale mělo by být jasno až polojasno s denními teplotami od +3 do +5 stupňů, v noci kolem nuly, slabé větry od jihovýchodu.

Závěrem s přáním úspěšného týdne dvě životní "moudra".

Počítač vám ušetří spoustu práce, kterou byste bez něj vůbec neměli.

Nic tak neomezuje svobodu slova jako rozbitá huba.