Akáty šumí, když padá déšť

datum: 09.06.2013
autor: pf

Avizované deštivé počasí na uplynulé dny nás poněkud minulo a po dlouhé době jsme viděli, jak vypadá sluníčko. Předpověď je, až na bouřky, vcelku optimistická. Buďme za to rádi, protože svatá Anna se kvapem blíží.

11. června - O svatém Barnabáši bouřky často straší.

- Prší-li na svatého Barnabáše, padají hrozny do koše. Do odpadkového?

Situace: Počasí u nás bude ovlivňovat zvlněná studená fronta spojená s mělkou tlakovou níží.

Počasí v noci na pondělek. Bude oblačno až zataženo, na většině území déšť, zpočátku místy bouřky, zejména ve východní polovině regionu. Nejnižší teploty 16 až 13 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

UPOZORNĚNÍ: Místy se vyskytnou vydatné srážky, zpočátku ve východní polovině regionu i silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami, nárazy větru a kroupami.

Pondělí. Zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. K večeru od severozápadu slábnutí až ustávání srážek. Nejvyšší teploty 17 až 20 °C, při trvalejších srážkách jen kolem 15 °C. Mírný severní vítr 2 až 6 m/s.

UPOZORNĚNÍ: Místy se vyskytnou vydatné srážky.

Situace: V úterý bude počasí u nás ještě ovlivňovat zvlněná studená fronta postupující dále k východu. Postupně se bude do střední Evropy od západu rozšiřovat tlaková výše.

Předpověď na úterý. Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Na jihovýchodě zpočátku oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 9 °C, nejvyšší denní 19 až 22 °C. Mírný severní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Píše se, že ve středu bude asi takhle. Skoro jasno až polojasno. Ráno ojediněle mlhy. Odpoledne přechodně až oblačno. Nejnižší noční 10 až 7 °C, nejvyšší denní 20 až 23 °C. Slabý severní vítr 1 až 4 m/s.

A ještě čtvrtek. Ten by měl být jasný v noci i ve dne. Dokonce 24 stupňů.

Že neznáte důvod k napití? Člověče, zkusil jste se na sebe někdy podívat do zrcadla? (V.Renčín)