Internetové noviny pro Střední Povltaví

Absolventské práce žáků jsou zhodnocením celého studia na ZUŠ, důležitá je jejich vlastní cesta

datum: 08.06.2020
autor: David Myslikovjan

SEDLČANY V městské knihovně byla za zvuku houslí ve čtvrtek 4. června zahájena dlouho plánovaná a odložená vernisáž výstavy absolventských žákovských prací výtvarného oboru ZUŠ Sedlčany. Svoje dílo představilo patnáct žáků, kteří dosáhli sedmého ročníku prvního stupně, nebo čtvrtého ročníku stupně druhého.

 

„Slavnostní chvíle pro absolventy ZUŠ přichází každý rok na jaře, ať je to z hudebního, tanečního, dramatického či výtvarného oboru,“ připomněla ředitelka ZUŠ Sedlčany Vlaďka Křenková. „Každý žák se prezentuje svojí absolventskou prací. Jedná se o zhodnocení celého studia na ZUŠ, přičemž důležitá je vlastní cesta absolventa. Velmi nás těší, že žáci obory neopouští a pracují pod vedením svých pedagogů.“ Téma absolventských prací si žáci volí sami podle vlastní myšlenkové mapy a čtyři měsíce na svém tématu pracují společně se svými pedagogy Dianou Pinkasovou, Lenkou Feldsteinovou a Vlaďkou Křenkovou formou konzultací. „V tomto roce nebylo nic obvyklého, a tak i naši žáci pracovali distanční formou. Jak se jim jejich práce povedly, můžete celý měsíc posoudit v sedlčanské knihovně,“ dodala ředitelka ZUŠ.
Témata jsou pestrá – Čas, Bod zlomu, Stěhování, Strategie, Dějiny umění, Dětství, Mysl, Co mé oči vidí i současné téma Mariánský sloup. Absolventi kromě květiny, památného listu a dárku dostali háčkovaný zvoneček od ředitelky Městské knihovny Sedlčany Blanky Tauberové jako symbol zahájení veřejných akcí v knihovně, kterých v této instituci pořádají mnoho.
„Hrozilo, že výstava bude virtuální na našich webových stránkách. Jsem moc ráda, že sice v rouškách, ale slavnostně a velmi osobně jsme mohli nahlédnout spolu s rodiči a dalšími blízkými absolventů do nitra výtvarné duše mladých umělců. Ať je chuť tvořit provází nejenom ve škole, ale hlavně v osobním životě, jako věrný přítel a přirozená potřeba,“ uzavřela Vlaďka Křenková.

„Slavnostní chvíle pro absolventy ZUŠ přichází každý rok na jaře, ať je to z hudebního, tanečního, dramatického či výtvarného oboru,“ připomněla ředitelka ZUŠ Sedlčany Vlaďka Křenková. „Každý žák se prezentuje svojí absolventskou prací. Jedná se o zhodnocení celého studia na ZUŠ, přičemž důležitá je vlastní cesta absolventa. Velmi nás těší, že žáci obory neopouští a pracují pod vedením svých pedagogů.“ Téma absolventských prací si žáci volí sami podle vlastní myšlenkové mapy a čtyři měsíce na svém tématu pracují společně se svými pedagogy Dianou Pinkasovou, Lenkou Feldsteinovou a Vlaďkou Křenkovou formou konzultací. „V tomto roce nebylo nic obvyklého, a tak i naši žáci pracovali distanční formou. Jak se jim jejich práce povedly, můžete celý měsíc posoudit v sedlčanské knihovně,“ dodala ředitelka ZUŠ.

 

Témata jsou pestrá – Čas, Bod zlomu, Stěhování, Strategie, Dějiny umění, Dětství, Mysl, Co mé oči vidí i současné téma Mariánský sloup. Absolventi kromě květiny, památného listu a dárku dostali háčkovaný zvoneček od ředitelky Městské knihovny Sedlčany Blanky Tauberové jako symbol zahájení veřejných akcí v knihovně, kterých v této instituci pořádají mnoho.

 

„Hrozilo, že výstava bude virtuální na našich webových stránkách. Jsem moc ráda, že sice v rouškách, ale slavnostně a velmi osobně jsme mohli nahlédnout spolu s rodiči a dalšími blízkými absolventů do nitra výtvarné duše mladých umělců. Ať je chuť tvořit provází nejenom ve škole, ale hlavně v osobním životě, jako věrný přítel a přirozená potřeba,“ uzavřela Vlaďka Křenková.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook