Internetové noviny pro Střední Povltaví

24 hodin na tísňové lince 158

datum: 08.03.2013
autor: HS

Co vše musela řešit dispečink příbramské policie během posledních čtyřiadvaceti hodin? Jaká byla činnost operačních důstojníků, kteří zajišťují chod tísňové linky 158 a koordinují jednotlivé hlídky? Odpověď na tuto otázku nám dala tisková mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

„Za den vyřídí ústředí běžně i kolem dvou set hovorů jak telefonických, tak přes vysílačky. Od středečních osmi hodin ráno do čtvrteční osmé hodiny ranní zpracovali příbramští operační důstojníci 22 oznámení.“ Někdy je odstup mezi jednotlivými voláními tři minuty a jednou i tři hodiny, to je od desáté hodiny večerní do jedné hodiny ranní.

 

„Došlo k odcizení dvou registračních značek z vozidla stojícího v obci Suchodol, čtyř měděných okapů z České pojišťovny v Příbrami, dvakrát k vykradení aut stojících v příbramských ulicích - zmizela z nich brašna s veterinárním náčiním v hodnotě osmi tisíc korun a dámská taška s různými věcmi. Bylo nahlášeno vloupání do sportovní haly v ulici Legionářů, ale nic zde nebylo odcizeno. V obci Hoděmyšl ukradl kdosi auto značky Citroen v hodnotě 200 tisíc korun. Prodejnu potravin na Chlumu u Sedlčan navštívil neznámý zlodějíček, odcizením peněz a cigaret za sebou zanechal škodu 50 tisíc korun. Na místa činů jsou vysílány jak hlídky, tak i technici k zajišťování stop.“

 

Dále na lince 158 přijali policisté hlášení o namrzlé vozovce I/4 a vzápětí byla vyrozuměna správa silnic. „Na parkovišti u nemocnice v Příbrami jakýsi výtečník naboural do zde stojícího vozidla, někdo jiný rozbil okénko u automobilu zaparkovaného u obchodního domu Penny na Dobříši, v Březnické ulici se stala nehoda bez zranění, kdosi parkoval na chodníku v Rožmitále pod Třemšínem. V poledne byl oznámen nález drog v balíčku, který putoval jednomu věznici na Bytíz, tablety byly ukryty v krému.

 

V Sedlčanech mělo napadnout sedm osob jednoho mladíka. Na místě policisté zjistili, že účastníci potyčky jsou bez zranění, pod vlivem alkoholu a k roztržce došlo po vzájemných slovních neshodách. Na tísňovou linku v odpoledních hodinách zavolala záchranka, že před restaurací Na Chmelnici se nachází asi 25letá zraněná žena. Strážci zákona ji v nemocnici kontaktovali, napadená nechtěla nic řešit ani hlásit. Přijali jsme telefonát, že je třeba prověřit jeden inzerát, kde asi pedofil shání děti. Přes linku 112 volal anonym, že na Dobříšsku popíjí jeden muž alkohol a chystá se usednout za volant. Jiný telefonát upozorňoval na to, že v jedné restauraci mají výherní automat bez licence, po příjezdu hlídky na místo byly vhozené peníze oznamovateli vráceny. Dobříšští policisté byli vysláni na rychlostí komunikaci, kde se porouchal automobil převážející peníze, a osádka tohoto vozu žádala asistenci při opravě.

 

V jedné restauraci na Sedlčansku nechtěl host zaplatit útratu, po příjezdu policistů se oznamovatel s neplatičem nakonec domluvili. Další hlášení, u obce Chraštice kdosi mění kolo, je to prý podezřelé, protože jej mění dlouho a navíc na místě nepatřičném. U benzínové čerpací stanice byla nalezena peněženka s doklady, hlídka vyjela na místo, aby nález převzala. Poté policisté zjišťovali majitele ztracených věcí. Ukazuje se, že bydlí v Praze a tak jsme museli kontaktovat tamní policisty, aby domluvili s poškozenými způsob vrácení jejich majetku,“ uzavírá výčet události během pouhých dvacetičtyř hodin tisková mluvčí.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook