Internetové noviny pro Střední Povltaví

21. ročníku Memoriálu Bóži Karlíka na Častoboři se letos zúčastnil rekordní počet závodníků

datum: 13.09.2018
autor: -red-

Tak jako loni, i letos se sjeli závodníci rychlostní kanoistiky z různých míst České Republiky na Častoboř, kde se tuto sobotu 8. 9. 2018 konal již 21. Ročník Memoriálu Bóži Karlíka a Bacunda cupu. Tyto závody každoročně pořádá oddíl rychlostní kanoistiky TJ Tatran Sedlčany a těší se velké oblibě mezi závodníky, kteří si tento „pouťák“ nenechají ujít.

Letošní účast byla doslova rekordní, neboť druhou zářijovou sobotu se sešlo na břehu řeky Vltavy přes 200 závodníků z celkem 16 oddílů z celé republiky. Počasí bylo takřka objednané a pro závodění ideální - bylo teplo, slunečno a voda prohřátá. I netradiční disciplíny jako Lachtan cup – pádlování rukama, Bacunda cup – kombinace kanoe + kajak a samozřejmě i závod pramic tak končily nezřídka plánovanou i neplánovanou koupelí v řece.

Tyto závody si nikdy nenechá ujít ani Tomáš Karlík, syn Bóži Karlíka, který pravidelně přijíždí na Častoboř s celou rodinou. Také letos se zúčastnili v kompletním složení, včetně pravnučky Bóži Karlíka a mistryně světa juniorů Sofie Kinclové.

Klasické závody se skládaly z dlouhých tratí – 2km a 5km a krátkých tratí na 200m. Na stupních vítězů se vystřídali závodníci ze všech oddílů, kteří v klasických disciplínách kromě medailí obdrželi i věcné ceny. Pověstný kombinovaný závod Bacunda cup vyhrál letos Martin Sobíšek z Dukly Praha, který si odnesl i tradiční putovní pohár. Nechyběl ani oblíbený závod Lachtan cup a závod pramic, který vyhrál tým sedlčanských kanoistů, jež tak potvrdili vítězství z loňského roku. Protože počasí přálo, řada oddílů na Častoboři zůstala až do neděle. V sobotu večer se vodáci sešli v jídelně na Tatranu a za zvuků kytary Honzy Jandy povídali a zpívali až do ranních hodin.

Velké poděkování patří všem firmám, podnikům i jednotlivcům, kteří finančně nebo věcně přispěli na pořízení cen pro vítěze, zejména pak městu Sedlčany, panu starostovi města Sedlčan a senátorovi Ing, Jiřímu Burianovi, nožířskému družstvu KDS Sedlčany, firmě Elektro Mašek Kosova Hora, Biopekárně Zemanka, a rodině Bóži Karlíka. Na organizaci letošního ročníku se podílela celá řada závodníků, jejich rodinných příslušníků a kamarádů, bez jejichž pomoci by se nemohl závod uskutečnit a kterým tímto patří také velký dík. Memoriál Bóži Karlíka je sice za námi, ale zároveň tak odstartoval letošní poslední trojici podzimních závodů, které sedlčanské kanoisty ještě čekají…

Kateřina Řezáčová

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie