21. ročníku Memoriálu Bóži Karlíka na Častoboři se letos zúčastnil rekordní počet závodníků

datum: 13.09.2018
autor: -red-

Tak jako loni, i letos se sjeli závodníci rychlostní kanoistiky z různých míst České Republiky na Častoboř, kde se tuto sobotu 8. 9. 2018 konal již 21. Ročník Memoriálu Bóži Karlíka a Bacunda cupu. Tyto závody každoročně pořádá oddíl rychlostní kanoistiky TJ Tatran Sedlčany a těší se velké oblibě mezi závodníky, kteří si tento „pouťák“ nenechají ujít.

Letošní účast byla doslova rekordní, neboť druhou zářijovou sobotu se sešlo na břehu řeky Vltavy přes 200 závodníků z celkem 16 oddílů z celé republiky. Počasí bylo takřka objednané a pro závodění ideální - bylo teplo, slunečno a voda prohřátá. I netradiční disciplíny jako Lachtan cup – pádlování rukama, Bacunda cup – kombinace kanoe + kajak a samozřejmě i závod pramic tak končily nezřídka plánovanou i neplánovanou koupelí v řece.

Tyto závody si nikdy nenechá ujít ani Tomáš Karlík, syn Bóži Karlíka, který pravidelně přijíždí na Častoboř s celou rodinou. Také letos se zúčastnili v kompletním složení, včetně pravnučky Bóži Karlíka a mistryně světa juniorů Sofie Kinclové.

Klasické závody se skládaly z dlouhých tratí – 2km a 5km a krátkých tratí na 200m. Na stupních vítězů se vystřídali závodníci ze všech oddílů, kteří v klasických disciplínách kromě medailí obdrželi i věcné ceny. Pověstný kombinovaný závod Bacunda cup vyhrál letos Martin Sobíšek z Dukly Praha, který si odnesl i tradiční putovní pohár. Nechyběl ani oblíbený závod Lachtan cup a závod pramic, který vyhrál tým sedlčanských kanoistů, jež tak potvrdili vítězství z loňského roku. Protože počasí přálo, řada oddílů na Častoboři zůstala až do neděle. V sobotu večer se vodáci sešli v jídelně na Tatranu a za zvuků kytary Honzy Jandy povídali a zpívali až do ranních hodin.

Velké poděkování patří všem firmám, podnikům i jednotlivcům, kteří finančně nebo věcně přispěli na pořízení cen pro vítěze, zejména pak městu Sedlčany, panu starostovi města Sedlčan a senátorovi Ing, Jiřímu Burianovi, nožířskému družstvu KDS Sedlčany, firmě Elektro Mašek Kosova Hora, Biopekárně Zemanka, a rodině Bóži Karlíka. Na organizaci letošního ročníku se podílela celá řada závodníků, jejich rodinných příslušníků a kamarádů, bez jejichž pomoci by se nemohl závod uskutečnit a kterým tímto patří také velký dík. Memoriál Bóži Karlíka je sice za námi, ale zároveň tak odstartoval letošní poslední trojici podzimních závodů, které sedlčanské kanoisty ještě čekají…

Kateřina Řezáčová