Internetové noviny pro Střední Povltaví

Šňůra proher hokejových juniorů Tatranu pokračuje

datum: 20.11.2012
autor: David Kabyl

Tatran nastoupil k pořadí již osmému zápasu letošní sezony, a to na ledě vlašimských rytířů. Za poslední dvě sezony nedokázaly Sedlčany tohoto soupeře ani jednou porazit.

Už v prvních sekundách utkání si Tatran vypracoval vyloženou brankovou příležitost, ale jak už to tak s využíváním šancí letos bývá, opět bez využití. První třetina se hrála v rychlém tempu. Tatran nedokázal využít žádnou ze svých šancí, naopak soupeř využil téměř 100% nabídnutých příležitostí. První třetina a Tatran prohrával 3:0.

Ve druhé třetině Tatran zvýšil obrátky a hlavně korunoval snahu vstřelením branky. Na 3:1 snižoval T. Starý po asistenci D. Marvánka. Tatran byl aktivnější a soupeř ho musel zastavovat až za hranicí pravidel. Při přesilovce 5 proti 3 snižoval na 3:2 T. Spilka po asistenci D. Pospíšila.

Vzápětí ovšem udeřil soupeř, velmi laciným gólem a Tatran opět ztrácel dvě branky – 4:2. Před koncem druhé třetiny se prosadil střelou od modré čáry L. Bém a stáhnul tak na 4:3.

Do třetí třetiny Tatran nastoupil se snahou zvrátit osud utkání ve svůj prospěch. Po tlaku vyrovnával L. Bém na 4:4, a dal tak utkání nový náboj.

Nakonec měli, ale poslední slovo domácí hokejisté. Po nic neřešícím faulu sedlčanského hráče ve středním pásmu využili pět minut před koncem zápasu přesilovou hru – 5:4.

Na výsledku Tatran nedokázal již nic změnit ani ve hře bez brankáře, a tak odešel z ledu opět poražen.

Sestava: Karda, Dudek, Šebek, Čížek, Spilka T., Chlasták, Spilka J., Bém, Pospíšil, Starý, Piskáček, Marvánek, Vlasák, Mašek.