Internetové noviny pro Střední Povltaví

„Dvojka“ v Semilech - „střídavě oblačno“ s medailovým koncem

datum: 23.05.2012
autor: Kristýna Faktorová

O víkendu 18. - 20. května se konal další z řady jarních závodů ve sportovním aerobiku pořádaných Českým svazem aerobiku, fitness a tance.

Hostitelským městem byly tentokrát severočeské Semily. Utkali se závodníci I. a II. výkonnostní třídy a sedlčanské studio Dvojka reprezentovaly děti s celkem 7 choreografiemi.

 

Soutěž probíhala v komornější atmosféře, jelikož se odehrávala v menší sportovní hale a byla časově rozložena do tří dnů. Burácejících ochozů jsme se sice tentokrát nedočkali, ale přesto jsme se jako trenéři snažili vyhecovat svoje svěřence k co nejlepším výkonům.

 

V několika případech jsme byli mírně rozladěni z hodnocení rozhodčích a měli pocit, že by si naši závodníci zasloužili lepší umístění. Tak už to ovšem v technicko-estetických sportech chodí – subjektivita zde hraje velikou roli. Přesto se našim zástupcům podařilo vybojovat několik cenných kovů.

 

V kategorii 8-10 let získaly dívky M. Mašková, T. Vlková bronz v kategorii týmů a ze stříbra se radoval sedmičlenný fitness tým aerobik.

Mezi kadety (děti 11-13let) vylepšil tým Hanáčková, Opočenská, Zoulová své letošní maximum a odvezl si ze Semil stříbro.

Nejzdařilejší výkon v letošním roce podal osmičlenný fitness tým kategorie 17 a více let a podařil se mu tak husarský kousek – porazit obávané soupeřky ze Zlína a vybojovat zlaté medaile.

Sdílet na Facebook Sdílet na Facebook

Další fotografie